timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Serwis Netflix cieszy się niesłabnącą popularnością. Jest on swoistą biblioteką filmów i serialów, które udostępnia do obejrzenia po opłaceniu miesięcznego abonamentu. Jednak poza obrazami kinowymi czy telewizyjnymi można tam znaleźć takie wyprodukowane specjalnie na potrzeby Netflixa, chociaż często są one także emitowane przez określoną stację telewizyjną.

Jednym z najchętniej oglądanych serialów w serwisie jest ostatnio Narcos, przedstawiające losy kartelu z Cali. Wszystkie odcinki serialu dostępne są od pierwszego września. Jednak czy jeszcze jakieś oryginalne produkcje Netflixa są warte uwagi? Według nas tak!

Ozark

Jeden z nowszych seriali Netflixa, gdzie główny bohater jest przeciwieństwem superbohaterów z The Defenders. Porównywany do Breaking Bad opowiada historię doradcy finansowego, który wraz z całą rodziną przenosi się z Chicago do innego miasta, gdzie popada w „tarapaty” z narkotykami w roli głównej. Mroczny klimat obrazu zapewni ciarki na plecach i pełne emocji wieczory.

Stranger

Nietypowa propozycja, bo serial azjatycki, jednak nawet Hollywood by się go nie powstydziło. Historia prokuratora i policjantki, którzy wspólnie muszą rozwiązać zawiłą zagadkę kryminalną z polityką w tle. Obraz dla każdego fana kryminałów, bo to dobra produkcja; dla fana kultury azjatyckiej, bo to jego klimaty; dla kompletnego laika w jednej lub obu wymienionych dziedzinach, bo serial może go szybko przekonać do jednego i drugiego.

Paranoid

Brytyjskich kryminałów chyba nie trzeba nikomu polecać. Gdyby jednak ktoś miał jakieś wątpliwości, to wystarczy krótki opis tej historii, by go przekonać: na placu zabaw zostaje zamordowana matka. Śledztwo przejmuje detektyw Bobby Day i wkrótce zaczyna otrzymywać tajemnicze paczki z poszlakami, mogącymi pomóc w ujęciu przestępcy. Brzmi intrygująco, prawda?

Na dobry początek trzy seriale powinny starczyć. Wkrótce kolejne rankingi i kolejne produkcje do obejrzenia!

O redaktorze

Artystka, spędzająca czas na tworzeniu i szukaniu swojej głowy, czym często doprowadza innych do białej gorączki a jedynym, który ją wtedy rozumie, jest jej pies. Umysł ścisły, skonfliktowany z humanistyczną duszą, z tego powodu często zapomina o minusach w równaniach i sprzątaniu stosów książek ze stolika. Uwielbia zieloną herbatę, zapach starych książek i widok ze swojego okna.

Wszystkie artykuły