timerPrzewidywany czas czytania to 2 minuty.

Po wielu latach niezmiennego modelu działania, EA w końcu decyduje się na odświeżenie swojej polityki. Pierwszą oznaką, jest udostępnienie The Sims 4 całkowicie za darmo, dla wszystkich chętnych graczy. Trzeba przyznać, że jest to dosyć odważny krok. Jaki jest cel podejmowanych przez firmę działań i kiedy będziemy mogli odpalić grę bezpłatnie?

The Sims 4 – Za darmo już wkrótce

Warto przypomnieć, że kultowy tytuł zadebiutował aż 8 lat temu. W perspektywie gier komputerowych, to straszliwie dużo. Simsom nie można jednak odmówić tego, że potrafią przyciągnąć do siebie konkretną grupę zainteresowanych. Gra wciąż w niektórych kręgach cieszy się sporą popularnością. Tytuł przeniknął również do świata popkultury, o Simsach słyszał praktycznie każdy.

Dziwi zatem, że po takim czasie EA decyduje się na model free-to-play. Co istotne, darmowa stanie się jedynie podstawowa wersja gry. Wszystkie dodatki, pakiety i tym podobne pozostaną możliwe do wykupienia za realne pieniądze. Wprowadzają one co prawda sporo różnorodności, ale wielu graczy obywa się bez nich i wciąż czerpie z tytułu wiele zabawy.

Co z graczami, którzy już wcześniej kupili grę? W takich sytuacjach zwykle są oni wynagradzani. Tym razem czeka na nich jeden dodatek do The Sims 4. Szczerze mówiąc, spodziewałem się czegoś więcej. Gra w momencie premiery oraz jakiś czas później nie była relatywnie tania. Uczciwym byłoby więc jakieś szczególne wynagrodzenie osób, które zdecydowały się wesprzeć firmę pieniężnie. Abonenci EA Play również mogą liczyć na pojedynczy dodatek do tytułu.

The Sims 4 – Do dorwania w październiku

Premiera darmowej wersji odbędzie się 18 października. Gra trafi zarówno na PC, jak i konsole. Dodatkowo, tego samego dnia odbędzie się transmisja na żywo, na której poruszona zostanie kwestia darmowych Simsów. The Sims 4 - Gameby.pl

EA ma prosty cel. Przyciągnąć wielu graczy, zachęcić ich darmową wersją podstawową, by zwiększyć swoje zyski, jeśli chodzi o sprzedaż dodatków. Pytanie, jak dobrze zadziała ta taktyka. To, że tytuł ma już swoje lata, może niekoniecznie zostać odratowane przez przejście na free-to-play.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły