timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Sport to zdrowie, ale i świetne zajęcie na spędzanie czasu wolnego. Jednak nie każdy potrafi znaleźć w sobie odpowiednie pokłady motywacji, żeby wyjść z domu, pobiegać czy pojeździć na rowerze. Dlatego sporo osób, które dopiero rozpoczyna swoją przygodę ze sportem, sięga po słuchawki bezprzewodowe dla sportowców. Takie słuchawki powinny być odporne na pot i deszcz, ale przede wszystkim nie powinny wypadać z ucha. Nie musi się to wiązać z dużymi wydatkami jakość dźwięku, nie musi być na największym poziomie w końcu mają nam służyć jako dodatek do aktywności, a nie centrum rozrywki. Przygotowaliśmy dla Was poradnik, w którym zwrócimy uwagę na przydatne funkcje i ogólne specyfikacje, które powinny posiadać słuchawki sportowe.

Słuchawki bezprzewodowe dla sportowców - GameBy.pl

Słuchawki sportowe, czyli jakie?

Podczas aktywności fizycznej nasza głowa praktycznie cały czas się rusza. Co za tym idzie, słuchawki mogą bardzo łatwo wypaść z naszych uszu. Dodatkowo większy wysiłek powoduje, że najzwyczajniej w świecie się pocimy, a jak dobrze wiemy woda i elektronika się nie lubią. Z tych powodów słuchawki sportowe powinny być:

  • Wygodne i dopasowane do ucha
  • Odporne na pot i wilgoć
  • wytrzymała konstrukcja

Nikt nie lubi też jak muzyka nagle przestaje grać wybija to z rytmu i może irytować co utrudnia czerpanie przyjemności ze sportu. Z tego powodu słuchawki bezprzewodowe powinny zapewniać stabilne połączenie, które poradzi sobie nawet w najgorszych warunkach.

Budowa słuchawek, a wygoda

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym jak wybrać idealne słuchawki dla siebie. Omówiliśmy tam także różne rodzaje słuchawek. Jednak w przypadku słuchawek sportowych skupimy się głównie na opcjach dousznych. Oczywiście na rynku są dostępne również słuchawki sportowe nauszne jednak są one mniej popularne ze względu na małą praktyczność, chociażby podczas biegania. Latający pałąk może denerwować, a przykryte usze łatwiej się pocą.

Słuchawki bezprzewodowe dla sportowców - GameBy.pl

Słuchawki douszne można podzielić na dwie grupy:

  • Klasyczne douszne — umieszcza się je w małżowinie usznej. Jednak nie zapewniają całkowitego uszczelnienia, przez co dociera do nas hałas zewnętrzny. W zależności jak na to patrzeć jest to zarówno ich wada jak i zaleta. Dlaczego zaleta? Podczas wykonywaniu aktywności fizycznej w rychliwym miejscu pozwoli to nam usłyszeć  na przykład nadjeżdżający samochód. Z drugiej strony puszczaną muzykę mogą usłyszeć osoby postronne tego typu słuchawki nie gwarantują najlepszego trzymania.
  • Dokanałowe – ta opcja w odróżnieniu od słuchawek dousznych, wchodzą głębiej w kanał słuchowy, a nie jedynie leżą na małżowinie. Przychodzą z wkładkami o różnych rozmiarach co zapewnia doskonałe dopasowanie do ucha oraz świetnie uszczelniają. Co tak jak było wspomniane wcześniej jest wada i zaletą tym razem odwrotną stronę.

Oba te rodzaje mogą dodatkowo być wyposażone w dodatkowe mocowanie w postaci zauszników lub pałąka zagłownego. Zwiększają one wygodę użytkowania głównie przez zapewnienie, że słuchawki nie wypadną nam z uszu.

Słuchawki przewodowe czy bezprzewodowe dla sportowca

Do wyboru jest wiele różnych modeli za równo słuchawki bezprzewodowe dla sportowców. Jaki te, które do komunikacji z naszym urządzeniem będą potrzebować kabla.

Słuchawki bezprzewodowe dla sportowców - GameBy.pl

  • Słuchawki przewodowe — obecnie coraz mniej popularne rozwiązanie właśnie ze względu na kabel. Zwłaszcza dla sportowców może on przeszkadzać — plątać się, trzeć o ubrania dodając tym samym niechciane odgłosy do dźwięku. Dlatego często w zestawie warto zaopatrzyć się w element, który przyczepi kabel do ubrania. Sporym plusem tej opcji jest cena, która jest znacznie niższa od alternatywy.
  • Słuchawki bezprzewodowe — tu komunikacja ze smartfonem jest nawiązywana przez technologie Bluetooth. Brak kabla jest znacznie wygodniejszy. Niestety zazwyczaj wiąże się to ze znacznie wyższą ceną. Dodatkowo mają one ograniczony czas pracy na baterii. Dlatego konieczne jest ładowanie ich przy użyciu najczęściej jakiejś z wersji kabla USB.

Słuchawki bezprzewodowe dla sportowców — podsumowanie

Na rynku jest wiele modeli, dlatego wybór nie jest prosty. W tego typu urządzeniach, które będą wykorzystywane podczas aktywności fizycznej, praktycznie najważniejsze jest odpowiednie dopasowanie do ucha, a ich waga jak najlżejsza. Dzięki temu nie będą one przeszkadzać w trakcie ruchu wypadać oraz nie będą powodować bólu po dłuższym czasie. Dodatkowo wilgoć to największy przeciwnik elektroniki dlatego słuchawki sportowe powinny być odporne na pot i wodę.

Warto przed ostatecznym zakupem wybrać się do sklepu i przymierzyć różne opcje. Zapewni to, że będziesz miał pewność co do dopasowania, a dodatkowo sprawdzisz, czy jakość dźwięku jest na odpowiednim poziomie.

O redaktorze

Zapalony miłośnik kultury japońskiej, gier komputerowych i nowej technologi. W wolnym czasie bawi się z grafiką komputerową oraz operuje dronami.

Wszystkie artykuły