timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Zapowiada się na to, że już w niedługim czasie możemy zostać świadkami wielkich zmian na rynku mediów społecznościowych. Na wprowadzenie płatnej zawartości zdecydował się jakiś czas temu Snap. Wygląda na to, że coraz więcej platform chce podążać jego śladem. Meta, jako właściciel aż kilku serwisów społecznościowych, postanawia podjąć konkretne kroki, które prawdopodobnie będą w stanie sporo namieszać.

Meta wprowadzi płatną zwartość

Informacje dotyczące planowanych zmian na platformach są efektem wycieku danych od pracowników firmy. Wiemy zatem o nowym dziale Mety, który skupi się na tworzeniu produktów i usług, dostępnych później za opłatą. Na szczęście w tym wszystkim nie chodzi o płatny dostęp do żadnego z serwisów. Facebook, WhatsApp i Instagram pozostaną tak samo dostępne dla wszystkich, jak wyglądało to dotychczas.

Zmiany prawdopodobnie będą bardzo zbliżone do tych, które dostępne są dla użytkowników Snapchat Plus. Może to być zestaw dodatkowych funkcji lub nowa, ekskluzywna zawartość. Patrząc po sukcesie abonamentu Snapa, można dojść do wniosku, że dodanie płatnych opcji wcale nie jest takie trudne. Firma z popularnym duszkiem w swoim logo chwali się wysokimi wynikami sprzedaży, podczas gdy w jej ofercie nie znalazło się wiele więcej, niż kilka mało znaczących funkcji i ulepszenie wyglądu aplikacji.Meta - Gameby.pl

Meta nie radzi sobie najlepiej

Już teraz dostępna jest na Instagramie funkcja, dzięki której możliwe jest publikowanie ekskluzywnego kontentu, dostępnego za opłatą. Na razie nie wiadomo jakie formy mogłyby przybrać mikropłatności na innych platformach. Miejmy nadzieję, że z serwisów takich jak Facebook, będzie można spokojnie korzystać tak jak dawniej, bez wydawania ani grosza.

Meta musi się jednak decydować na takie kroki. W tym momencie głównym środkiem utrzymania np. Facebooka są reklamy. Wiadomo jednak, że w ostatnim czasie nie przynoszą one pożądanych zysków. Meta - Gameby.pl

Możliwe, że firma ucieknie się do rozwiązań, których jeszcze nie obserwowaliśmy na rynku mediów społecznościowych. Byłoby to przynajmniej mile zaskakujące. Płatny kontent jest możliwy do wprowadzenia w takiej postaci, aby sprawiał wrażenie ciekawej rzeczy na którą warto przeznaczyć pieniądze, a nie ewidentnego skoku na kasę użytkowników.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły