timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Dzisiaj mam dla Was coś zupełnie nowego. Grę, w której wykonujemy coś, co każdy potrafi – wiążemy buty. Wcale nie jest to takie łatwe jak w rzeczywistości… Zapraszam!

Tie It!

Zanim zacznie się zabawa, wybieramy sobie poziom trudności – każdy odpowiada innemu butowi. Najłatwiejsze są popularne adidasy, potem mamy trampki, najtrudniejsze zaś są buty szturmowe.

W grze zdobywamy punkty za rozmaite czynności, punkty przeliczane są później na gwiazdki, jeżeli zdobędziemy 2 lub więcej możemy przejść dalej. Maksymalnie można zdobyć 6 gwiazdek. Jak tego dokonamy, to czeka nas niespodzianka, nie będę zdradzał co to – przekonajcie się sami. Ponadto codziennie możemy za darmo otworzyć jedną skrzynkę, w której będzie coś wartościowego np. kolorowe sznurówki czy kolejna skrzynka. Najcenniejsze co mi wypadło to dwie uniwersalne gwiazdki, których użyłem do najtrudniejszego poziomu. Dzisiaj jest specjalna promocja i za polubienie studia na fejsie dostajemy 3 skrzynki. Jeżeli regularnie gramy to mamy szanse na zdobycie wielu bonusów.

Teraz wszystko się zaczyna

Żeby zawiązać buta, musimy przejść przez kilka etapów. Pierwszy jest dość łatwy, przekładamy sznurowadło przez dziurki. Następnie chwytamy za końcówki sznurowadeł i wykonujemy węzeł. Możemy wykonać ich naprawdę sporo, im bardziej zaawansowany, tym więcej punktów zdobywamy. W fazie testowej jest funkcja wysyłania do wydawców swojego węzła, żeby dodano go do gry. Niestety nie działa to zbyt sprawnie, ale mam nadzieję, że zostanie poprawione.

Tie It! - GameBy.pl

Tryby gry

Najlepiej bawiłem się przy klasycznym trybie gry, ale jest tam również kilka innych, pewnego wieczoru postanowiłem sobie, że nie pójdę spać, dopóki nie pobiję rekordu. Miałem dość po 25 próbie, która zakończyła się 4 punktami od rekordu. Po tym maratonie prób byłem bardzo mile zaskoczony, ponieważ udało mi się zdobyć easter egga. Mój but zawiązał się sam, naprawdę bardzo się ucieszyłem. Wszystkie ruchy można porównać do wykonywania ich w rękawicach bokserskich. Kolejnym ciekawym trybem jest reverse, czyli rozwiązywanie buta, mamy dwie opcje, w pierwszej musimy zmieścić się w pewnym limicie czasu, a w drugim rozwiązujemy na czas. Moim zdaniem lepszy jest drugi tryb. Twórcy już zapowiedzieli nowe tryby. Jestem naprawdę bardzo ciekawy, co wymyślą w pierwszej aktualizacji. Słyszałem również o planach wydania na urządzenia VR. To musiałoby być fajne, szczególnie jeśli będzie można zawiązać własne buty.

Tie itto bardzo ciekawa gra, wymaga dużej zręczności, ale dostarcza również dużo radości z gry. Gdy nie udaje nam się czegoś przejść, gra sama nam pomaga i to mi się najbardziej spodobało. Jestem przekonany, że wkrótce zdobędzie niemałą popularność. Naprawdę polecam spróbować swoich sił w tej grze. Mam nadzieję, że Tie it! przypadnie wam do gustu!

Nasza Ocena
 • 9/10
  Grafika - 9/10
 • 8/10
  Muzyka - 8/10
 • 10/10
  Pomysł - 10/10
 • 10/10
  Grywalność - 10/10
9.3/10

Więcej o grze możecie dowiedzieć się TUTAJ!

Grafiki:

Designed by Freepik

Free Vectors via www.vecteezy.com

O redaktorze

Michał jest szefem redakcji GameBy.pl Od czasu do czasu zdarza mu się coś napisać, jednak na codzień pilnuje, aby wszystko miało ręce i nogi.

Wszystkie artykuły