timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

TikTok nie pozwala konkurencji spocząć na laurach. Wyścig przeróżnych platform o uwagę odbiorcy wciąż trwa. Jak na razie, można powiedzieć, że to właśnie chiński gigant utrzymuje się na prowadzeniu. Ogromny sukces aplikacji jest niepodważalny. Jej kolejnym atutem może w niedługim czasie stać się nowy, inteligentny chatbot. Firma zdecydowała się na zaimplementowanie w swojej aplikacji AI. Czy wyjdzie jej to na dobre?

TikTok tworzy własnego chatbota

Nowy chatbot nazywa się ,,Tako”. Jest on oparty na sztucznej inteligencji i może przypominać Chat GPT oraz bota, którego niedawno wprowadził Snapchat. Tako ma jedno zadanie, sprawić, by z aplikacji korzystało się jeszcze łatwiej i jeszcze więcej. TikTok - Gameby.pl

Bot jest w stanie prowadzić z użytkownikiem rozmowę. Przy jego pomocy znajdziemy odpowiedź na zarówno proste, jak i nieco bardziej złożone pytania. Dodatkowo potrafi on odpowiednio polecać treści z TikToka, tak, by wpasowały się w zapytanie użytkownika. Jest to całkiem przydatna opcja. Aplikacja dotychczas sama proponowała nam treści. Jeżeli algorytm tak zadecydował, mogliśmy przez dobrych parę minut przewijać masę nieinteresujących nas filmików. Oczywiście, możliwe było wyszukiwanie hasłowe, miało ono jednak swoje wady i korzystanie z niego z reguły się nie opłacało.

Tako poleci nam również filmiki oparte na podstawie poprzednio oglądanych treści oraz wyszukiwań. Można zatem powiedzieć, że jest to po prostu ubranie algorytmu w nieco bardziej ludzką odsłonę.

Jak na razie, firma testuje swój nowy wynalazek na wąskim gronie użytkowników aplikacji. Zadbano również o dodanie stosownego ostrzeżenia, informującego o tym, że bot może się mylić lub podawać fałszywe informacje. Jest to już znany problem sztucznej inteligencji. Nie została jeszcze na tyle dopracowana, by sprostać wszystkim stawianym przed nią wyzwaniom. TikTok - Gameby.pl

Czy bot TikToka zrewolucjonizuje aplikację?

Łatwo można stwierdzić, że Tako będzie jedynie dodatkiem do aplikacji, która póki co sama w sobie przyciąga miliardy użytkowników z całego świata. AI powinno usprawnić korzystanie z platformy, nie będzie to jednak gamechanger, który wyniesie TikToka na jeszcze większe wyżyny popularności.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły