timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

TikTok już od dłuższego czasu znajduje się na celowniku niejednej instytucji. Wszystko przez politykę prywatności, która w wykonaniu chińskiego giganta nie stoi na najwyższym poziomie. Firma miała w swojej karierze parę wpadek, podczas których udowadniano jej powiązania z chińskim rządem, obejmujące przekazywanie danych użytkowników. W kwestii bezpieczeństwa osób korzystających z aplikacji niewiele się jednak zmieniło. W końcu ktoś musiał zainterweniować. TikTok został zbanowany wśród administracji USA.

TikTok zbanowany

Ze strony Stanów Zjednoczonych już niejednokrotnie padały ostrzeżenia. TikTokowi wytykano nieuczciwe praktyki i nieszanowanie prywatności użytkowników. Twórcy aplikacji do samego końca postanowili negować wszelkie zarzuty. Tym sposobem, po wielu naradach, zdecydowano zakazać korzystania z aplikacji pracownikom administracji Stanów Zjednoczonych.

Decyzję podjęła Izba Reprezentantów USA. Nowemu rozporządzeniu mają podlegać wszystkie urządzenia, zarządzane przez właśnie tę izbę. Chińska aplikacja zostanie z nich usunięta, a pracownikom nie będzie wolno instalować jej ponownie. Warto wspomnieć, że dostęp do TikToka z poziomu rządowych urządzeń, został już ograniczony w kilkunastu stanach. TikTok - Gameby.pl

Prawdopodobnie czynnikiem, który zadecydował o wprowadzeniu zakazu, były nowe zasady wprowadzone przez aplikację. W grudniu 2022 TikTok zaczął wymagać od użytkowników udzielenia zgody na zdalny dostęp do danych dla pracowników z całego świata. Rząd USA stwierdził, że twórcy aplikacji wymagają stanowczo zbyt wiele.

Czy TikTok da sobie radę?

Decyzja Stanów Zjednoczonych to niejako sygnał dla TikToka. Aplikacja słusznie jest ciągle krytykowana za swoją politykę bezpieczeństwa danych osobowych. W USA rozważa się już nawet zbanowanie aplikacji również na telefonach zwykłych obywateli. Dla chińskiego giganta byłby to raczej spory cios. Amerykańscy użytkownicy stanowią sporą część społeczności platformy. Nie wiadomo również, czy za przykładem Stanów Zjednoczonych nie poszłyby inne kraje. TikTok - Gameby.pl

Zmian na TikToku ciężko oczekiwać. Firma od lat mierzy się z krytyką i konsekwentnie nic sobie z niej nie robi. Co więcej, skutecznie przyciąga nowych użytkowników i zatrzymuje wiernych fanów. Niektórzy nie potrafią wyobrazić sobie życia bez tej aplikacji. Gdy jednak w grę wchodzi bezpieczeństwo danych osobistych, może okazać się, że TikTok za jakiś czas zniknie z naszych telefonów.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły