timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Czy jesteś miłośnikiem mocnych wrażeń i zawsze chętnie rozwiązujesz różnego rodzaju zagadki? Jeśli tak, to seriale kryminalne to gatunek idealny dla Ciebie. W tego typu seriach główną rolę przypisuje się śledczym, policji oraz detektywom, którzy głowią się godzinami nad rozwikłaniem wszelakich spraw. Zbieranie dowodów, przesłuchania oraz gonitwa za przestępcami to główne elementy kryminalnych historii. Masz ochotę zagłębić się w te emocjonujące opowieści? Sprawdź poniższą listę najlepszych seriali kryminalnych!

1. Sherlock

Czy ktoś z Was jeszcze nie słyszał o słynnym detektywie – Sherlocku Holmesie? Ta postać jest znana każdemu miłośnikowi kryminałów. Holmes to mężczyzna, który niejednokrotnie zaskakuje swoim geniuszem i niezwykłym darem do rozwiązywania najbardziej zawiłych spraw. Historie są interesujące i potrafią na długo zaciekawić widzów. Serial Sherlock składa się z czterech sezonów i jest dostępny do oglądania na platformie Netflix!

Najlepsze seriale - Gameby.pl

2. Peaky Blinders

W serialu Peaky Blinders widz jest świadkiem wspaniałego popisu aktorskiego Cilliana Murphy’ego oraz Toma Hardy’ego! Serial Peaky Blinders przenosi nas w inne czasy. Dzieją się tam przeróżne historię, w których główni bohaterowie muszą zmagać się z wieloma przeszkodami. Wojenne sytuacje i walka o przetrwanie często jest kluczowym wątkiem historii. Seria składa się z sześciu sezonów i podobnie jak poprzednią propozycję można oglądać ją na platformie Netflix!

Top 10 seriali do obejrzenia 2019 - Gameby,pl

3. Belfer

Polski serial kryminalny przedstawiający historię Pawła Zawadzkiego (Maciej Stuhr), który z zawodu jest nauczycielem języka polskiego. Postanawia on pewnego dnia wziąć sprawy w swoje ręce i przeprowadzić śledztwo dotyczące śmierci jednej z uczennic. Serial przepełniony jest tajemniczym klimatem, co dodatkowo wzbudza emocje i trzyma widzów w niepewności. Seria składa się z czterech sezonów i na ekranie zobaczymy takie gwiazdy jak Sebastian Fabijański, Piotr Głowacki czy Łukasz Simlat.

4. Luther

Brytyjski serial kryminalny przedstawiający historię pewnego genialnego detektywa, który na co dzień zmaga się z poszukiwaniem seryjnych morderców na terenie Londynu. To, co wyróżnia Johna Luthera (Idris Elba) spośród innych śledczych, to z pewnością jego niesamowity umysł. Do każdej sprawy podchodzi bardzo dokładnie, analizując wszystkie kroki zabójców. Twierdzi, że tylko psychologiczne podejście do tematu pozwoli mu odnaleźć rozwiązanie! Serial kryminalny Luther składa się z pięciu sezonów, a w każdym z nich znaleźć można emocjonujące sprawy do rozwikłania!

O redaktorze

Uwielbia muzykę - od rapu, przez pop, na muzyce klasycznej kończąc. Gra na fortepianie i śpiewa. W wolnych chwilach popija kawę, głaszcząc swojego kota.

Wszystkie artykuły