Seriale kryminalne wciągają nas w swój świat przez ciekawą fabułę, zagadkowych bohaterów i często mroczną atmosferę niepokoju. A które produkcje zagraniczne z XXI wieku są najciekawsze?

#10 Luther

Doświadczony detektyw tropi seryjnych morderców, jednocześnie zmagając się z własnymi problemami. Pracujący w londyńskiej jednostce zajmującej się poważnymi przestępcami Luther jest ofiarnym policjantem, doskonałym śledczym i błyskotliwym geniuszem. Rozwiązywanie kryminalnych spraw jest jego obsesją dlatego bywa brutalny i niebezpieczny. Luther toczy psychologiczne pojedynki z przestępcami.

TOP 10 seriali kryminalnych - GameBy.pl

#9 Wallander

Kurt Wallander pracuje jako inspektor policji w małym szwedzkim mieście Ystad. Ma za sobą rozstanie z żoną, próbę samobójczą córki, z którą łącza go burzliwe relacje, boryka się także z depresją, kryzysem wieku średniego i napadami gniewu, do tego spadła na niego opieka nad ojcem, u którego zdiagnozowano niedawno chorobę Alzheimera. Mimo to w całej Szwecji trudno o bardziej skutecznego śledczego.

TOP 10 seriali kryminalnych - GameBy.pl

#8 Hannibal

Will Graham wraz z FBI tropi seryjnych morderców. Dzięki swojemu unikalnemu tokowi myślenia jest w stanie wczuć się w rolę każdego – nawet psychopaty. Niestety trafia na zabójcę, którego umysł jest skomplikowany nawet dla niego. Wtedy prosi o pomoc dra Lectera , jednego z najlepszych psychiatrów w kraju. Odtąd wraz z błyskotliwym doktorem, Will i Hannibal tworzą zgrany duet, dla którego nie istnieje zbrodniarz nie do złapania. Gdyby tylko Will wiedział z kim w rzeczywistości pracuje.

TOP 10 seriali kryminalnych - GameBy.pl

#7 Fargo

Głównym bohaterem „Fargo” jest weteran wojny w Wietnamie, młody detektyw Lou Solverson. To ojciec znanej z pierwszego sezonu dzielnej policjantki Molly Solverson. Pewnego dnia Solverson zostaje wezwany na miejsce zbrodni. Doszło do niej w przydrożnym barze. Ofiarami strzelaniny padły tam trzy osoby. Wiele wskazuje na to, że za morderstwem stoją… mieszkańcy miasteczka. Ale nie tylko.

TOP 10 seriali kryminalnych - GameBy.pl

#6 Peaky Blinders

„Tommy” Shelby jest weteranem wojennym i przywódcą niesławnego gangu „Peaky Blinders”, zwanego tak z powodu żyletek wszytych do czapek noszonych przez jego członków. Gdy Tommy wchodzi w posiadanie transportu broni skradzionej z lokalnej fabryki, zaczyna snuć plany wzmocnienia swojej pozycji. Tymczasem do miasta przybywa bezkompromisowy inspektor policji Chester Campbell  z misją odzyskania zaginionego ładunku.

TOP 10 seriali kryminalnych - GameBy.pl

#5 Skazany na śmierć

Serial opowiada historię Michaela Scofielda – brata Lincolna Burrowsa oskarżonego o zabójstwo brata wiceprezydenta i skazanego na karę śmierci w więzieniu stanowym Fox River. Scolfield przekonany o niewinności brata – pomimo jednoznacznych dowodów wskazujących na Burrowsa – postanawia dostać się do więzienia i uwolnić go.

Nikt jednak nie spodziewa się, że Michael wcześniej projektował plany więzienia. Z wytatuowanym na ciele planem więzienia pod postacią nic nie znaczącej grafiki oraz ze ściśle sprecyzowanym planem Scofield dokonuje napadu na bank, po którym dostaje się do więzienia. Z każdym odcinkiem poznajemy geniusz Michaela a wraz z nim kolejne elementy układanki wielkiej ucieczki.

TOP 10 seriali kryminalnych - GameBy.pl

#4 Sherlock

Sherlock potrafi odróżnić programistę komputerowego po krawacie, a pilota samolotów po jego kciuku. Ma niezwykły, jedyny na świecie analityczny umysł, który pozwala mu bezbłędnie rozwiązywać najtrudniejsze zagadki kryminalne. Kiedy w jego życiu pojawia się John Watson od razu widać, ze mężczyźni różnią się od siebie właściwie wszystkim. Okazuje się jednak, że intelekt Sherlocka razem z pragmatyzmem Johna tworzą niezrównane połączenie.

TOP 10 seriali kryminalnych - GameBy.pl

#3 Dexter

Za dnia Dexter Morgan jest specjalistą od badania śladów krwi pracującym dla Wydziału Zabójstw w Miami. W nocy staje się seryjnym mordercą eliminującym tych, którzy wymknęli się wymiarowi sprawiedliwości. Jednak, kiedy do Miami przybywa inny, bardzo specyficzny seryjny morderca, uporządkowany świat Dextera powoli zaczyna zamieniać się w chaos…

TOP 10 seriali kryminalnych - GameBy.pl

#2 Breaking Bad

Główny bohater – Walter White  jest nauczycielem chemii. Pewnego razu dowiaduje się, że ma nieuleczalnego raka płuc i zostały mu tylko dwa lata życia. Walter, chcąc zabezpieczyć finansowo swoją rodzinę, decyduje się wkroczyć w świat narkotykowej branży. Pomaga mu jego dawny uczeń – Jesse Pinkman. Tym samym Walter, ze zwykłego chemika zmienia się w wroga publicznego numer jeden, zabójcę, rozpoznawalnego w całym świecie narkotykowym – Heisenberga.

TOP 10 seriali kryminalnych - GameBy.pl

#1 Narcos

Ten naturalistyczny, mocny serial przedstawia prawdziwą historię narkotykowych bossów z końca lat 80. oraz wysiłki stróżów prawa, które prowadzą do brutalnej konfrontacji. Serial dokumentuje wiele często sprzecznych ze sobą interesów różnych grup społecznych: prawników, polityków, policji, wojska i zwykłych ludzi, które ścierają się w walce o kontrolę nad rynkiem jednego z najcenniejszych towarów świata – kokainy.

TOP 10 seriali kryminalnych - GameBy.pl

 

Mam nadzieję, że te seriale kryminalne przypadną wam do gustu i życzę miłego oglądania!

 

 

 

O redaktorze

Miłośniczka niemal wszystkich seriali i filmów, niezależnie od gatunku. Poza Netflixem uwielbia także muzykę, chodzenie na koncerty, czy relaksowanie się na kanapie w domu.

Wszystkie artykuły