timer
Przewidywany czas czytania to 4 minuty.

Każdy z nas ma w kieszeni telefon i na pewno raz na jakiś czas na nim gra. Czy to na codzień, czy tylko wtedy, kiedy nie ma zasięgu. Dzisiaj przygotowałem zestawienie tytułów, które odniosły spektakularny sukces na tym rynku, czyli najlepsze gry mobilne.

Najlepsze gry mobilne – TOP 10

10. Piano Tiles

Jest to najpopularniejsza gra muzyczno-zręcznościowa. Wydana w 2014 roku produkcja firmy Cheetah Mobile od lat cieszy się uznaniem graczy z całego świata. Polega ona na uderzaniu w lecące klawisze pianina tak, aby żadnego z nich nie przegapić. Dodatkowo, każdy poziom jest innym znanym utworem muzycznym. Gra jest idealnym narzędziem odstresującym i jest bardzo ciekawie rozwinięta.

Top 10 gier mobilnych - GameBy.pl

9. Plague Inc

To bardzo ciekawa i niespotykana forma symulatora ogólnoświatowej epidemii. Gra została wydana w maju 2012 i nadal utrzymuje się na czołowych listach gier strategicznych. Celem gry jest wytępienie ludzkości poprzez inteligentne poprowadzenie choroby. Gra jest  wyzwaniem ze względu na swój poziom trudności. Jeżeli jeszcze nie znasz tej gry, na pewno warto poświęcić jej trochę czasu.

Top 10 gier mobilnych - GameBy.pl

8. Plants vs Zombies

Gra została wydana w maju 2009 i już od lat jest graalem wśród gier o niskich wymaganiach. Celem gry jest obrona przed falami zombie najeżdżającymi twój ogród. Na przełomie lat produkcja bardzo szybko się rozwija, co sprawia, że mamy coraz to większy wybór w opcjach obrony. Gra świetnie zabije nudę i łatwo wciągnie w wir walki. Zjednocz rośliny, zaplanuj walkę i obroń trawniki!

Top 10 gier mobilnych - GameBy.pl

7. Minecraft

Tej produkcji nie trzeba nikomu przedstawiać! Mobilna wersja Minecraft zrobiła niemniejszy sukces niż jej pełna komputerowa wersja i utrzymuje się w czołówkach list App Store i Sklepu Play. Wydana w 2011 roku produkcja studia Mojang odniosła sukces w świecie gier i jest dotąd najbardziej rozpoznawalną grą przygodową na świecie.  Grę charakteryzuje pełnia możliwości i otwartość nieskończonego świata. Jest to najwyżej notowana gra z kategorii przygoda. Nic tylko wejść do kwadratowego świata!

Top 10 gier mobilnych - GameBy.pl

6. Geometry Dash

I tu wchodzimy w klasykę gier zręcznościowych. Geometry Dash już od 6 lat wygrywa na rynku gier zręcznościowych, co w obecnych czasach nie jest najprostszą rzeczą. Pamiętam jak na przełomie 2014 i 2015 roku gra miała szczyt swojej popularności. Mimo, że ten czas minął, nadal spotykam wiele osób posiadających Geometry Dasha. Gra polega na ukończeniu toru bez rozbicia się o przeszkody. Każdy kto grał wie, że tytuł często potrafi wyprowadzić człowieka z równowagi.

Top 10 gier mobilnych - GameBy.pl

5. Fruit Ninja

Jesteśmy już w połowie naszego rankingu Top 10 gier mobilnych. Pora na najbardziej satysfakcjonującą grę zręcznościową – Fruit Ninja. Gra wyszła na światło dzienne już w 2010 roku. Jest to jedna z najstarszych gier w naszym rankingu. Polega na przecinaniu wszystkich nadlatujących owoców. Gra wbrew pozorom może okazać się całkiem trudna, ponieważ wraz z twoimi umiejętnościami, rośnie poziom trudności. Osobiście bardzo lubiłem tę grę i gorąco ją wszystkim polecam.

Top 10 gier mobilnych - GameBy.pl

4. 8 Ball Pool

Jest to gra przedstawiająca bilard online, która swoją formą i złożonością podbiła serca graczy z całego świata. Produkcja również została wydana w 2010 roku, i jest w czołówce najpopularniejszych gier. Oprócz świetnych i wygodnych mechanizmów rozgrywki, gra oferuje również wiele dodatkowych trybów. Sam bardzo często wracam do 8 Ball Poola, gdyż jest naprawdę bardzo wciągający.

Top 10 gier mobilnych - GameBy.pl

3. Subway Surfers

Nasze podium otwiera Subway Surfers. Jest to gra, która mimo swojej prostoty, zgromadziła wokół siebie ponad miliard fanów z całego świata, co jest światowym rekordem. Jak widać klasyczna ucieczka przed policjantem i jego wiernym psem nadal się nie nudzi. Subway Surfers bezsprzecznie zasługuje na miejsce na naszym podium.

Top 10 gier mobilnych - GameBy.pl

2. Clash of Clans

Tej gry nikomu nie muszę przedstawiać! Najpopularniejsza produkcja Supercella  koniecznie musiała znaleźć się na naszym podium Top 10 gier mobilnych. Już od wielu lat gracze budują swoje wioski i walczą przeciwko sobie. Zdecydowanie mogę stwierdzić, że gra zalicza się do tych najlepszych produkcji. Chętnie czasem pogrywam i doglądam mojego miasta, więc muszę przyznać, że gra wciąga.

Top 10 gier mobilnych - GameBy.pl

1. Angry Birds

I wreszcie dotarliśmy do końca naszej listy! Angry Birds jest najbardziej rozpoznawalną grą zręcznościową w historii. Każdy o niej słyszał, i większość grała. Miała również wiele tematycznych odłamów oraz wiele innych pobocznych projektów, takich jak filmy kinowe.

Dla wielu z nas była to gra późniejszego dzieciństwa. Widać, jak prostota, i powtarzalność zasad w każdej odsłonie się sprawdza, więc doceniając to, i wszystkie inne zalety tego tytułu bez problemu było umieścić Angry Birds na czele naszego rankingu.

Top 10 gier mobilnych - GameBy.pl

Najlepsze gry mobilne – Podsumowanie

To tyle! Z pewnością graliście, w któryś z wymienionych tytułów, jednak czy znaleźliście tutaj coś nowego? Koniecznie dajcie znać!

Życzymy Miłego Grania!
O redaktorze

Interesuje się grą na gitarze elektrycznej oraz muzyką z lat 70-90. Uwielbia podróże i zwiedzanie wielu ciekawych miejsc w kraju lub za granicą. Mieszka pod Warszawą, jest ambitny i chętny do działania w pracy redaktora strony.

Wszystkie artykuły