timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Hiszpańskie seriale zdecydowanie zyskały na popularności za sprawą „Domu z papieru”. Na Netflixie znajdziecie całkiem niezłą liczbę produkcji z tego kraju. Koniecznie sprawdźcie co jeszcze warto obejrzeć oprócz „La casa de papel” Przedstawiamy TOP 5 hiszpańskich seriali z Netflixa!

TOP 5 hiszpańskich seriali z Netflixa: Hokeistki

Serial z 2019 roku opowiada o licealistkach z drużyny hokejowej. Dziewczyny grają w hokeja na rolkach i oprócz walki o zwycięstwo, obserwujemy ich codzienne, nastoletnie życie. Miłosne wzloty i upadki, problemy rodzinne, czyli to co najbardziej lubimy. Sezon liczy 13 odcinków i znajdziecie go tak jak pozostałe seriale, oczywiście na Netflixie.

z Netflixa! TOP 5 hiszpańskich seriali z Netflixa: Hokeistki

Obejrzyj w serwisie Netflix!

Bałagan, jaki zostawisz

Akcja serialu z 2020 roku dzieje się między innymi w szkole. Produkcja porównywana jest do „Szkoły dla elity”. Raquel rozpoczyna pracę w liceum jako nauczycielka literatury. Kobieta zaczyna obawiać się o siebie i swoje życie, kiedy docierają do niej echa śmierci Viruci, nauczycielki, którą zastąpiła. Jej poprzedniczkę oraz uczniów łączyła toksyczna relacja. Cały ciężar sytuacji i tytułowy bałagan spada na Raquel. Uwagę w tym serialu szczególnie zwracają młodzi aktorzy wcielający się uczniów.

Obejrzyj w serwisie Netflix!

H (Hache)

„H” to thriller liczący 2 sezony opowiadający historię zainspirowaną prawdziwymi wydarzeniami. Słoneczna Barcelona, lata 60- te. Główna bohaterka, Helena to pracownica seksualna, która zostaje zamieszana w handel heroiną. Zarówno jej jak i serialowi nie brakuje wdzięku. Mamy tu modny klub nocny „Albatros”, dziewczyny do towarzystwa, narkotyki, a wszystkie tajemnice skrywa mrok nocy.

Obejrzyj w serwisie Netflix!

 

TOP 5 hiszpańskich seriali z Netflixa: Telefonistki

To pierwszy hiszpański serial oryginalny Netflixa. W „Telefonistkach” przenosimy się do Madrytu lat dwudziestych i poznajemy cztery kobiety, z różnych środowisk, które zostają zatrudnione w nowoczesnej jak na tamte czasy, centrali telefonicznej. Serial opowiadający o ich perypetiach doczekał się aż 5 sezonów.

Obejrzyj w serwisie Netflix!

Szkoła dla elity

Bardziej znana produkcja licząca już 4 sezony opowiada o losach uczniów tytułowej szkoły. Do Las Encinas zostaje przyjęta trójka przyjaciół, Samuel, Nadia i Christian, którzy z racji wywodzenia się z klasy robotniczej, stają się obiektem drwin ze strony bogatszych uczniów. Pewnego dnia w elitarnej hiszpańskiej szkole dochodzi do morderstwa.

z Netflixa! TOP 5 hiszpańskich seriali z Netflixa: Szkoła dla elity

Obejrzyj w serwisie Netflix!

 

To już wszystkie propozycje na dzisiaj. Jeśli nadal szukacie serialu dla siebie, to koniecznie zajrzyjcie do naszej sekcji z serialami.

 

O redaktorze

Na co dzień studentka. Od dziecka ogromna fanka polskich filmów i seriali, zwłaszcza tych starszych od niej. Miłośniczka podcastów, poruszających reportaży i kotów.

Wszystkie artykuły