timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

British Broadcast Corporation słynie z filmów i seriali, które cieszą się popularnością na całym świecie. Zaczynając od sitcomów z lat osiemdziesiątych na sensacjach z 2016 kończąc. Dzięki specyficznemu humorowi komedie BBC zyskały sobie nazwę „britcomu”. Niewiele produkcji brytyjskich nie znalazło w moim sercu specjalnego miejsca, jednak niektóre zasługują na szczególną uwagę. Poniżej top 5 seriali BBC!

Lark Rise to Candleford

Urocza opowieść o konkurencji prowincji z niedaleko położonym miastem w dziewiętnastowiecznej Anglii. Zachwycające kostiumy, wzruszające momenty, zabawne perypetie i wielkie emocje. Przygody Laury, prowincjuszki, znajdującej zatrudnienie na poczcie w mieście wciągają, nie pozwalając przerwać oglądania. Historie oparte są na książce Flory Thompson o tym samym tytule.  Pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów BBC.

Call the midwife

Produkcja, która jest wszystkiemu winna. Produkcja, przez którą uzależniłam się od seriali brytyjskich. Opowiada o losach londyńskich położnych a akcja toczy się w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Klimatyczna ścieżka dźwiękowa, urocze zdjęcia, niesamowita fabuła. Historia oparta na wspomnieniach Jennifer Worth wzrusza, bawi, zaskakuje. Sześć sezonów jest już dostępnych, kolejne BBC już planuje.

Luther

Kolejny serial, który ogląda się z zapartym tchem. Przygody genialnego policjanta, rozwiązującego zagadki kryminalne i borykającego się z problemami w życiu prywatnym nie pozwala na wstanie z fotela. Magnetyzuje muzyką, zdjęciami, akcją i dziwnymi sytuacjami. Chociaż serial jest stosunkowo stary, bo emitowany był w latach 2010-2015, zapewnia niezapomniane wrażenia. Cztery sezony czystej rozrywki!

The Musketeers

Kostiumowe produkcje BBC nigdy nie zawodzą. Tak jest i tym razem. Stworzona na motywach powieści Aleksandra Dumasa historia trzech muszkieterów oraz starającego się o zostanie jednym z nich D’Artagnana uwodzi widokami, scenografią, kostiumami, muzyką, wartką akcją i oczywiście muszkieterami! Jest to coś zupełnie nowego niż dotychczas. Nie stanowi ekranizacji książki a jedynie inspiruje się nią. Wątki miłosne, detektywistyczne i główna myśl obrony króla. Trzy sezony są pełne zwrotów akcji, przygód i humoru.

Keeping Up Appearances

Esencja britcomu, która definiuje to pojęcie. Serial emitowany był w latach dziewięćdziesiątych, ale jeśli ktoś go jeszcze nie widział, z całą pewnością powinien. Opowieść o snobistycznej Hiacyncie, próbującej wyglądać na znacznie zamożniejszą, niż jest w rzeczywistości. Jest jednak przy tym nieudolna, co prowadzi do licznych zabawnych sytuacji. Jedna z moich ulubionych komedii, mimo że nie przepadam za tym gatunkiem. Po pięciu sezonach sympatycznej pani Bucket wciąż odczuwa się niedosyt. Warto sięgnąć po tę pozycję, zwłaszcza że ostatnio pojawił się prequel serialu…

Keeping up Appearances

Teraz, kiedy nowy rok dopiero się zaczął, i wszyscy fani obgryzają paznokcie w oczekiwaniu na najnowszy sezon Gry o Tron, jest idealna pora, by umilić sobie czas oglądaniem czegoś innego. Może coś z powyższej listy?

[wp-review]
O redaktorze

Artystka, spędzająca czas na tworzeniu i szukaniu swojej głowy, czym często doprowadza innych do białej gorączki a jedynym, który ją wtedy rozumie, jest jej pies. Umysł ścisły, skonfliktowany z humanistyczną duszą, z tego powodu często zapomina o minusach w równaniach i sprzątaniu stosów książek ze stolika. Uwielbia zieloną herbatę, zapach starych książek i widok ze swojego okna.

Wszystkie artykuły