timerPrzewidywany czas czytania to 10 minuty.

Mamy już grudzień, temperatura spada, a pogoda za oknem nie dopisuje spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Tak więc, wiadomo, że przez następne kilka miesięcy wiele z Nas wybierze zamiast tego domową kanapę, zrobi popcorn i włączy nowy serial. Dodatkowo mamy pandemię – nie będzie lepszego momentu, by zamknąć się w domu na cztery spusty i miło spędzić wieczór przed telewizorem. Tym samym, przychodzimy z pomocą w formie zestawienia TOP 5 nowych seriali dostępnych na platformie HBO GO.

#5 Dolina Łez

Izraelska produkcja opowiada historię żołnieży walczących na wojnie Jom Kippur na środkowym wschodzie w 1973 roku. Jest to serial czysto wojenny o inwazji państw arabskich z Egiptem na czele na Izrael. Ukazuje przebieg konfliktu zbrojnego, jego przyczyny, skutki. Mimo że został stworzony przez Izraelskich producentów, jest w bardzo dużym stopniu obiektywny. Produkcja porusza uniwersalne tematy, takie jak bohaterstwo i poświęceniebędące motywem czterech niezwykłych i połączonych ze sobą historii. Osobiście pozytywnie zaskoczył mnie fakt, że życiorysy i problemy głównych postaci stanowiły sporą część serialu HBO GO, przez co na chwilę dało się odpocząć od brutalnej wojny toczącej się w tle.

Dolina Łez - GameBy.pl

#4  Normalni ludzie

Produkcja to piękna opowieść o miłości, którą darzy się dwójka młodych ludzi. Marianne i Connell pochodzą z jednego miasteczka, jednak wychowali się w zupełnie innych środowiskach. W szkole on uchodzi za jednego z najpopularniejszych chłopaków, podczas gdy dzuewczyne postrzegają jako zadufaną w sobie i do tego dziwaczną snobkę. Ona pochodzi z bogatego domu, jego wychowuje samotna matka. Połączył ich los – mama Connela dostaje prace jako pomoc domowa w domu Marianne. A jak wiemy, dom to jedyne miejsce kiedy tak naprawdę jesteśmy w pełni sobą. Uczucie, które zrodzi się między nimi będzie zarówno tak silne, jak i kruche. Momentami zdaje się, że nastolatkowie mogą przetrwać wszystko, chwilę później widzimy ich skłóconych. Osobiście uważam, że serial HBO GO jest niesamowicie realistyczny, a historia związku opisana w nim mogłaby się przydarzyć każdemu. Pewnie stąd ten tytuł – „Normalni ludzie”

Normali ludzie HBO GO - GameBy.pl

#3  Branża

Produkcja opowiada historię grupy młodych ludzi, którzy rywalizują o zatrudnienie w najbardziej prestiżowym banku w Londynie. Wszyscy są niesamowicie ambitni, czasem jednak w ucieczce od natłoku pracy lubią sobie wypić, wplątać się w jednonocny romans czy nawet sięgnąć po narkotyki. „Branża” to pewnego rodzaju spojrzenie na świat międzynarodowych finansów, oczami zdeterminowanych dwudziestolatków walczących o swoją przyszłość. Serial zwraca uwagę na to jak na człowieka wpływa stres, którego na codzień doświadczamy w miejscu zatrudnienia oraz jakie są jego konsekwencje – te zdrowotne i społeczne. Całość prezentuje się bardzo ciekawie i mimo, że nie jest to rozrywka pokroju „The Office” czy produkcja na poziomie „Suits”, polecam serdecznie.

Branża HBO GO - GameBy.pl

#2  Mały topór

Mały topór to wyreżyserowana przez nagrodzonego Oscarem Steve’a McQueena antologia. Opowiada osobiste historię pięciu przedstawicieli czarnoskórych o karaibskich korzeniach mieszkających w Londynie w latach 70. XX wieku. Tytuł wywodzi się z jamajskiego przysłowia, które używane jest na Karaibach: „jeśli jesteś wielkim drzewem, my jesteśmy małym toporem”. Oznacza to , że nawet marginalne głosy sprzeciwu mogą stanowić wyzwanie dla silniejszego. Każda z opowiedzianych historii jest wyjątkowa i zazwyczaj skupia się na innym aspekcie – nadużywanie władzy przez lokalnych policjantów, niesłuszne wyroki sądowe, prześladowania przez inne rasy. Jeśli podobał ci się film „Proces siódemki z Chicago” śmiało sięgaj i po ten serial. Historia z netflixowej produkcji była inspirowana realną osobą – dziewiątką z Londynu, której sprawa jest opisana w dokumencie HBO GO.

Mały topór HBO GO - GameBy.pl

#1  Stewardesa

Amerykańska produkcja z Kaley Cuoco („Teoria wielkiego podrywu”) w roli głównej o stewardesie, której całe życie wywraca się do góry nogami za sprawą jednej nocy.  Serial HBO GO przedstawia historię Cassie Bowden, która lubi sobie wypić. Pewnego dnia budzi się w niewłaściwym hotelu, niewłaściwym łóżku, z martwym mężczyzną u boku. Nie ma też bladego pojęcia, co się wydarzyło przez ostatnie kilka godzin. Całość jest przepełniona czarnym humorem, przez co momentami zapominasz o tym, że produkcja to de facto thriller. Stewardesa to moim zdaniem serial czysto rozrywkowy. Nie zmusza widza do głębszych refleksji, ale przy tym pozostawia mu dosyć spore pole do popisania się w rozwiązywaniu zagadek. Do tego bawi widza, wciąga w pewnego rodzaju trans i zatrzymuje widza przed ekranem na długie godziny.

Mam nadzieję, że któryś z wymionionych seriali HBO GO okazał się trafnym strzałem w Wasze gusta. Miłego oglądania:)

 

O redaktorze

Miłośniczka niemal wszystkich seriali i filmów, niezależnie od gatunku. Poza Netflixem uwielbia także muzykę, chodzenie na koncerty, czy relaksowanie się na kanapie w domu.

Wszystkie artykuły