timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Jak co roku pod koniec października, sklepowe półki uginają się od słodyczy i dekoracji przypominających nam o amerykańskim święcie Halloween. Nawet jeśli nie kultywujecie tej tradycji i nie wędrujecie w przebraniu od domu do domu w poszukiwaniu cukierków, możecie świętować Halloween w domu na kanapie. Przed Wami TOP 5 filmów na halloweenowy wieczór filmowy!

Miasteczko Halloween

Ten film animowany pochodzi z 1993 roku i chociaż ma już swoje lata, to jednak jest to produkcja Tima Burtona. Jego filmom upływ czasu nie przeszkadza i obojętnie jaki byłby to tytuł, zawsze znajdą się jego fani w każdym wieku.
Mieszkańcy filmowego miasteczka jak co roku szykują się do obchodów Halloween. Organizator corocznej imprezy przez przypadek trafia do Miasteczka Bożego Narodzenia. Robi ono na nim takie wrażenie, że sam postanawia zorganizować swoją wersję święta, przy okazji porywając Mikołaja.

Halloween

Ten film to klasyk z 1978 roku. Chociaż po latach powstało kilka nowszych wersji, to skuście się na tę starszą. Ma ona swój klimat. Akcja dzieje się w amerykańskim miasteczku, przygotowującym się na Halloween. Po latach powraca tam uciekinier ze szpitala psychiatrycznego, Michael Myers, który mając sześć lat zamordował własną siostrę.

Halloweenowy wieczór filmowy – Annabelle

Przy okazji Halloween można obejrzeć przerażający dreszczowiec. „Annabelle” wyszła już kilka lat temu, ale Halloween to dobra okazja, żeby ją sobie odświeżyć. Mia otrzymuje w prezencie od swojego męża starodawną lalkę. Pewnej nocy małżeństwo zostaje napadnięte przez satanistów. Giną oni po szamotaniu się z policją, a na rodzinę pada klątwa. Okazuje się, że w lalce zaklęta jest dusza Annabelle Higgins.

Gnijąca Panna Młoda

Animacja obsypana nagrodami, również w reżyserii Tima Burtona. Film inspirowany jest XIX – wieczną legendą, a jego głównym bohaterem jest Victor, który stremowany podczas własnego ślubu, nie jest w stanie wygłosić przysięgi. Udaje się, więc do lasu, aby poćwiczyć, nakładając obrączkę na gałąź. Okazuje się, że nasz bohater oświadcza się tytułowej, gnijącej pannie młodej, a ona zabiera go ze sobą w zaświaty.

Koralina i tajemnicze drzwi

Koralina to ciekawska 11-latka, która przeprowadza się wraz z rodzicami do nowego domu. Podczas zwiedzania trafia na tajemnicze drzwi, za którymi znajduje się alternatywna rzeczywistość. Nowi rodzice zapraszają dziewczynkę do siebie, lecz z czasem „nowa mama” chciałaby zatrzymać przy sobie Koralinę i z pomocą magii porwać jej prawdziwych rodziców. Dziewczynka jest zmuszona ratować nie tylko mamę i tatę, lecz także dusze martwych dzieci.

TOP 5 propozycje na halloweenowy wieczór filmowy – co jeszcze?

Jeżeli w dzisiejszym zestawieniu nie znaleźliście nic dla siebie i macie ochotę na coś, co niedawno miało premierę, to koniecznie sprawdźcie naszą sekcję z filmami. Upiornego Halloween!

O redaktorze

Na co dzień studentka. Od dziecka ogromna fanka polskich filmów i seriali, zwłaszcza tych starszych od niej. Miłośniczka podcastów, poruszających reportaży i kotów.

Wszystkie artykuły