timer
Przewidywany czas czytania to 3 minuty.

Olbrzymie mapy, wielkie sieci transportowe oraz coraz szybciej powiększające się saldo naszego konta. W Transport Fever 2, najnowszej produkcji Urban Games, znajdziemy właśnie to! Tylko czy idzie za tym dobra, godna polecenia gra, stworzona właśnie dla Ciebie? Wypadałoby się zatem przekonać.

Rozgrywka w Transport Fever 2

W grze mamy okazję prowadzić naszą własną firmę przewozową od roku 1850 do czasów dzisiejszych. Tworzymy wielkie sieci transportowe na generowanych przez grę mapach, mających nawet 256 kilometrów kwadratowych.

Operujemy setkami różnych pojazdów będących w stanie transportować różnorakie dobra, od paliwa, przez ludzi, aż po maszyny.  Wszystko to przynosi nam coraz to większe przychody, jednak należy być ostrożnym. Nasza działalność ma w końcu na celu osiąganie przychodu poprzez transport dóbr. Tylko że ktoś musi chcieć, by te dobra były transportowane.

Transport Fever 2

Dlatego trzeba dbać o potrzeby miast, które zaopatrywujemy we wcześniej wspomniane, potrzebne im dobra. Dzięki temu rośnie też ich populacja, która prędzej, czy później może zachcieć być przez kogoś przewieziona. A dobrze wiemy, kto takie usługi im zaoferuje. Ale z transportem nie można też przesadzić. Kto w końcu by chciał żyć w mieście, w którym są ciągłe korki oraz wdycha się olbrzymie ilości spalin?

Transport Fever 2

Jakkolwiek sama rozgrywka potrafi być bardzo przyjemna i całkiem szybko mijał mi przy niej czas, to należy przyznać, że czasem można się zapatrzeć w ekran, podziwiając dziwaczny pathfinding pojazdów drogowych, w szczególności na stacjach ładunkowych/rozładunkowych.

Przyjemna dla oka i ucha oprawa

Transport Fever 2 potrafi być bardzo przyjemnym dla oka tytułem. Krajobrazy tworzą przepiękne tła dla naszych linii transportowych oraz dla ruchliwych miast, które same w sobie też świetnie wyglądają. Jednakże jest to miecz obosieczny. Mianowicie grafika tej pozycji potrafi być zaskakująco męcząca dla komputera. Dlatego też wielu graczy raczej nie doświadczy najnowszego tycoona Urban Games korzystając z maksymalnej grafiki.

Transport Fever 2

Jeśli zaś idzie o muzykę, której słuchamy grając, to jest ona jak najbardziej przyjemna dla ucha i umila rozgrywkę. Jednakże nie wyróżnia się ona pod żadnym względem ponad oprawę muzyczną innych tytułów. Bardzo pozytywnym jednak aspektem muzyki w Transport Fever 2 jest to, iż gracz może samemu modyfikować zawartość foldera z soundtrackiem gry, a w trakcie rozgrywki otworzyć utworzoną playlistę i wybierać z niej najbardziej pasujące do sytuacji utwory.

Transport Fever 2

Posumowanie

Najnowsza produkcja Urban Games jest jak najbardziej dobrym, wartym zakupu tytułem dla fanów gier typu transport tycoon. Jej wady z pewnością zostaną, choć z czasem częściowo zostaną poprawione przez twórców. Moderzy zaś, którzy tworzyli dodatkowe materiały dla poprzednika tej gry, na pewno powrócą ze swą pracą do tego tytułu.

Jak możecie się domyślić, Transport Fever 2 wymaga trochę strategicznego myślenia, więc jeśli gra ta Cię interesuje, to przeczytaj też trochę o grach strategicznych z budowaniem.

Życzymy Miłego Grania!
 • 9/10
  Grafika - 9/10
 • 8/10
  Muzyka - 8/10
 • 9/10
  Rozgrywka - 9/10
 • 7/10
  Optymalizacja - 7/10
8/10
Pobierz ze sklepu Steam!

Pobierz ze sklepu Steam!

O redaktorze

Oblrzymi pasjonat historii i wojskowości. Fan komputerowych gier stragtegicznych. Youtuberowy prezenter amator.

Wszystkie artykuły