timer
Przewidywany czas czytania to 2 minuty.

Dziś gra, do której trzeba mieć pizzę, inaczej apetyt na włoskie ciasto będzie tylko rosnąć. „Cztery sery” to gra od Trefla z serii „Rodzina Treflików”. Seria gier postała na podstawie polskiego serialu animowanego dla dzieci o tej samej nazwie. Planszówka „Trefl Cztery sery” polega na tym, aby dostarczyć pod 4 adresy pizzę. Gra jest dedykowana od 2 do 4 graczy w wieku od 5 lat.

Trefl Cztery Sery – Zasady gry

Na początek trochę o zasadach. Każdy gracz rozpoczyna rozgrywkę ze środkowego, okrągłego pola. Gracz w swojej turze rzuca kostką i przesuwa się o wyrzuconą liczbę pól w wybranym kierunku. Każdy ma do dyspozycji trzy karty akcji i w swojej turze może wykorzystać ich dowolną ilość. Następnie należy dobrać karty, aby mieć trzy na ręce i przekazaniem kostki kończy się tura gracza. Pizzę należy dostarczyć na pole ze wskazanym numerem na karcie adresu, po dostarczeniu jej osoba nadal może zagrać karty akcji.

Natomiast po odłożeniu pizzy na wskazane pole trzeba wrócić do środkowego pola, aby pobrać kolejną pizzę i kartę adresu. Wygrywa osoba, która jako pierwsza dostarczy pizzę pod cztery adresy. Są również utrudnienia takie jak karty ciotki i kota, które można położyć na dowolne pole adresu, jednak dopóki ta karta tam jest nie można dostarczyć tam pizzy. Kartę kota i ciotki można usunąć kartą ciasta i ryby do odpowiednich postaci.

 Cztery Sery – Podsumowanie

Jest to przede wszystkim gra familijna, do grania w gronie rodzinnym, czy to rodzice z dziećmi, czy rodzeństwa i młodszych. Dla mnie nie jest to gra, która wnosi coś niesamowitego. Gra w zamyśle jest bardzo prosta i nie skomplikowana, ani mechanizmem, ani kartami, czy polami specjalnymi. Jest to super pomysł dla osób młodszych i gry w gronie rodzinnym na urodziny czy inne okazje. Młodszym spodobają się kolory i wykonanie gry, a oglądanie bajki z postaciami z gry, miłym dodatkiem. Według mnie ta gra zasługuje na ocenę 6/10.

Życzymy Miłego Grania!
[wp-review]