timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Drugi i jednocześnie finałowy sezon serialu Trinkets możemy oglądać na Netflixie od 24.08. Nastolatki-złodziejki wracają do akcji!

Trinkets 2, czyli przyjaciółki z przypadku

W finale tej krótkiej produkcji możemy obserwować dalsze role głównych bohaterek – Elodie, Moe i Tabithy, które połączyło nietypowe hobby. Nastolatki spotkały się na anonimowych spotkaniach kleptomanów, gdzie przyszły ze względu na problem z kradzieżą.

Trinkets' Second and Final Season Coming to Netflix in August 2020 - What's on Netflix

Różnice między nimi są tak znaczące, że ich przyjaźń wydaje się niemożliwa. Każda z nich przeszła inną drogę, ich codzienność diametralnie się różni. Elodie po śmierci swojej mamy przeprowadziła się do Portland by żyć ze swoim tatą i jego rodziną. Tabithcie niczego w życiu nigdy nie brakowało – ma bogatych rodziców i wszystko pod dostatkiem. Natomiast Moe to stereotypowa chłopczyca i łobuziara.

Trinkets Season 2 Ending Explained | POPSUGAR Entertainment

Życie rzuca kłody pod nogi

W finałowym sezonie życie bohaterek kolejny raz nie jest proste. Elodie musi radzić sobie z narcystyczną dziewczyną, Sabine. Tabithcie też nie jest łatwo – próbuje odciąć się od toksycznym i znęcającym się nad nią Bradym, a Moe spotyka się po wielu latach ze swoim ojcem, który odwiedził byłą rodzinę z okazji Dziękczynienia. Nie zabraknie także cięższych wątków – szantażu, przemocy, znęcania się oraz oczywiście kradzieży i uzależnienia od niej.

Trinkets' season 2 - release date, plot and everything we know so far

Uniwersalny morał Trinkets 2

Mimo, że Trinkets to typowa treendrama, kryje się za nią także uniwersalne przesłanie. Bohaterki pokazują, że mogą być, kim chcą. Nie muszą się identyfikować z żadną grupą społeczną z amerykańskich szkół średnich. Wchodzą w dorosłość z hasłem  „Bądź sobą”. Mimo różnic, przyjaźnią się ze sobą, tworząc niesamowitą, siostrzeńską więź. Nie zabrakło także poruszenia problemów nastoletnich związków oraz potrzebnej narracji ze strony osób LGBTQ+. Wszystko wpasowane jest w fabułę, tak, że wątki fantastycznie ze sobą grają.

I choć serial przypomina fabułą każdą typową amerykańską produkcje młodzieżową – mamy tu klasyczną szkołę średnią, bal i imprezy, to niesamowicie wciąga. Płynące z niego przesłanie jest proste, ale ogląda się go z dużą przyjemnością. Jak dla mnie Trinkets 2 nie ma granic wiekowych – to pozycja dla każdego. Polecam na typowe Netflix&Chill!

Obejrzyj w serwisie Netflix!

O redaktorze

Interesowałam się pisaniem od kiedy pamiętam, choć przez pasję do fizyki i ekologii studiuję Energetykę. Oprócz tego fascynuję się też kawą specialty oraz podróżowaniem autostopem w oryginalne miejsca.

Wszystkie artykuły