timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Twitch znany jest ze swoich dziwnych zasad, dotyczących wlepiania banów użytkownikom. Niejednokrotnie zdarzały się sytuacje, w których streamer otrzymywał banicję z niewiadomego powodu. Innym razem serwis zezwalał na treści, które jawnie kłóciły się z regulaminem i nic sobie z tego nie robił. Platforma postanowiła dodać na swoją długą listę zakazów kolejny podpunkt. Mianowicie chodzi o wszelkie gry hazardowe.

Twitch – Koniec z hazardem

Gry losowe na Twitchu zaliczają wzloty i spadki popularności. Chodź w Polsce hype wokół tematu już dawno minął, to za granicą potrafi on wciąż powracać, wywołując masę emocji. Zwłaszcza wśród widzów. Nie ma przecież nic lepszego, niż oglądanie ulubionego streamera, który w jednej chwili traci całą kwotę, przeznaczoną na ,,idealną inwestycję”, by zaraz odzyskać swoje pieniądze z nadwyżką. Niestety nowa polityka serwisu nie zezwoli już na tego typu transmisje. Ale może to i dobrze…

Konto na Twitchu według regulaminu może założyć osoba, która ukończyła 13sty rok życia. Sprawia to, że wśród widzów znajduje się spora grupa, jeszcze zbyt młoda na gry hazardowe. Według platformy, nie można promować hazardu wśród tej grupy wiekowej. I ma to naprawdę sporo sensu.

Streamy na Twitchu nie skupiały się bowiem jedynie na grze w kasynach online. Dochodziły do tego inne formy hazardu, na przykład te obecne w grach. Otwieranie skrzynek w CS:GO potrafiło zagwarantować streamerowi sporą liczbę rozemocjonowanych widzów. Problemem był fakt, że ci właśnie widzowie, byli skłonni przeznaczyć pieniądze swoje, bądź swoich rodziców, by wypróbować swoje szczęście w grze.

Twitch – Nie wszystko dąży ku końcowi

Na platformie wciąż legalne będzie transmitowanie pokera oraz zakładów sportowych. Trzeba więc przyznać, że Twitch w miarę rozsądnie podchodzi do wyznaczania kolejnych granic. Twitch - Gameby.pl

Nowe rozporządzenie ma wejść w życie już 18 października. Będzie to przykra data dla wszystkich twórców, którzy związali się ze stronami hazardowymi umową. Jak mówiły przecieki, z takiej współpracy dało się wyciągnąć niewyobrażalnie wielkie pieniądze. Od października streamerzy będą musieli znaleźć inny sposób powiększania swojej fortuny.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły