timerPrzewidywany czas czytania to 2 minuty.

W aplikacji Ubera pojawiła się właśnie nowość, która może znacząco odmienić korzystanie z niej w niektórych przypadkach. Rozwiązanie jest zachwalane przez firmę. Ma ono przyczynić się nie tylko do zmniejszenia cen przejazdów dla pasażerów, ale także wpłynąć pozytywnie na ograniczenie emisji spalin. Na czym dokładnie polega UberX Share, gdzie jest dostępne i czy rzeczywiście jest takie wspaniałe?

UberX Share – Przejazdy w kilka osób

Nowe rozwiązanie jest dostępne od 22 lutego dla mieszkańców Warszawy. Co ciekawe, pojawiło się ono jeszcze w 4 innych miastach Europy. Jest to więc jeszcze stosunkowo świeża funkcja. Uber przeprowadza testy, by sprawdzić, czy udostępnienie jej dla konkretnej grupy odbiorców będzie dobrym posunięciem.

Na czym dokładnie to polega? Od teraz, Warszawiacy mogą korzystać z opcji łączonych przejazdów. Oznacza to, że jeżeli dwójka pasażerów, będzie udawać się w podobnym kierunku, to aplikacja będzie w stanie połączyć ich automatycznie. Połączenie dwóch oddzielnych przejazdów w jeden sprawi, że cena za usługę może znacząco zmaleć. UberX Share - Gameby.pl

Firma przewiduje, że przejazdy wykorzystujące UberX Share mogą być nawet do 30% tańsze, od tych klasycznych. Co ciekawe, pozostaną one takie, nawet jeżeli finalnie nikt nie dołączy do nas na trasie. Brzmi jak całkiem przyzwoita opcja, oczywiście jeżeli nie przeszkadza nam towarzystwo innych.

UberX Share – Czy rzeczywiście jest taki super?

Pozostaje pytanie, jak funkcja sprawdzi się w rzeczywistości. Przede wszystkim, nie wiadomo jak będzie z popularnością. Jeżeli rzeczywiście, niższa cena przyciągnie sporo osób, to nie będzie się czym martwić. Może okazać się jednak, że przez małą liczbę chętnych użytkowników, korzystanie z usługi okaże się niemożliwe. UberX Share - Gameby.pl

Przechodząc do plusów, oprócz niższych cen, możemy także spodziewać się mniejszych zanieczyszczeń. Zmniejszenie korków również może być realnym benefitem, choć wiadomo, trzeba poczekać na weryfikację rzeczywistości. Wszystko zależy od tego, jak nowa funkcjonalność przyjmie się wśród użytkowników. W najlepszym przypadku, możemy liczyć na rozszerzenie obszaru działania na inne polskie miasta.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły