timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Ubisoft Forward już za nami. Na pokazie firma ujawniła wile informacji na temat projektów już znanych jak i tych zupełnie nowych. Tytuły jak Mario + Rabbids czy seria The Division, wzmianka o współpracy z Netflixem, ale przede wszystkim Assassin’s Creed. Fani tej serii naprawdę nie mieli na co narzekać.  Czego najważniejszego dowiedzieliśmy się na wydarzeniu?

Mario +Rabbids: Sparkle of Hope

Pokazano najnowszy gameplay ostatniej części z serii Mario +Rabbids. Rozgrywka obejmowała walkę z robakiem wigglerem na pędzącym pociągu. W filmiku duży nacisk położono na współpracę między postaciami, a zwłaszcza na połączenia ich ataków. Gra Mario +Rabbids: Sparkle of Hope ma mieć swoją premierę 20 października na Nintendo Switch.

Skull and Bones

Nareszcie doczekaliśmy się trochę więcej informacji na temat nadchodzącego już niedługo symulatora bycia piratem. Walki statów, grabieże, no i oczywiście ulepszenie naszego statku byśmy mogli zostać władcami Oceanu Indyjskiego. Oczywiście dla osób preferujących spokojne rozgrywki lub chcących uniknąć obrażeń od znajomych będzie opcja wyłączenia PVP. Ubisoft potwierdził również crossplay w dniu premiery. Gra ma być dostępna na Xbox, PlayStation, PC, Stadia oraz Luna już 8 listopada.

Riders’ Republic

Gra ma otrzymać swój czwarty update dodający nowe akcesoria oraz dodatkowe możliwości freestylu na BMX. Sztuczki na skateparku — jazdy na rurze, skakanie nad samochodami i nie tylko. Aktualizacja ma wejść 14 września.

Tom Clancy’s The Division 2

Potwierdzono kontynuacje rozwijania serii The Division 2 na kolejny już piąty rok tej postapokaliptycznej strzelanki. Sezon 10 juz niebawem zawita nas z usprawnieniami oraz nowymi poziomami trudności w trybie Countdown. Natomiast ten rok ma zamknąć sezon 11, który ma kontynuować główną linię fabularną. Dodatkowo Ubisoft zapowiedział The Division Heartland — darmową grę przygodową w uniwersum The Division.

Gry na telefon zapowiedziane na Ubisoft Forward

Kontynuując z serią Tha Division wydawca zapowiedział nową grę mobilną. Ma oferować zupełnie nową historię i frakcje. Beta ma ruszyć jesienią gdzie będzie można przetestować system PVP. Jednak to nie była jedyna produkcja, która ma pojawić się na telefonach. Bo już 12 września startuje zamknięta beta mobilnej wersji Rainbow Six.

Ubisoft Forawrd - GameBy.pl

Fot. Ubisoft

Współpraca z Netflix

Na Netflixie mają się ujawnić trzy ekskluzywne tytuły z istniejących serii Ubisoftu. Mają być dostępne przez serwis na telefonach. Druga odsłona Mighty Quest, sequel Valiant Hearts oraz Assassin’s Creed na telefon, który ma wyjść wraz z serialem liveaction. Jednak o tym ostatnim dostaliśmy dość mało informacji.

Assassin’s Creed na Ubisoft Forward

No i przyszedł czas na główną część całego wydarzenia, bo mowa o Assassin’s Creed, które na rynku jest już prawie 15 lat. I jak widać producent nie ma zamiaru uśmiercać tej serii, a wręcz przeciwnie chce ją kontynuować jeszcze sporo czasu. Dlatego też cały koniec Ubisoft Forward był przeznaczony właśnie tej serii. Zostały potwierdzone przecieki na temat Assassin’s Creed Mirage. Ma ona brać miejsce w 9-wiecznym Bagdadzie. Gdzie wcielimy się już znanego nam z Valhalli asasyna Basima. Gra wróci także do korzeni serii odrzucając wszystkie mechaniki RPG.

Jak już o Valhalli mowa ujawniono także ostatni akt właśnie tej gry, która ma zakończyć historie Eivora. Tym samym kończy się ciągnącą już dwa lata przygodę asasynów, bazującej na nordyckiej historii i mitologi.

Ubisoft Forawrd - GameBy.pl

Fot. Ubisoft

Jednak to nie wszystko, co Ubisoft przyszykował nam w ramach przyszłości Assassin’s Creed. Ujawniono, że wydawca pracuje nad kilkoma odsłonami, które będą wychodzić po Mirage. Na razie podano jedynie kryptonimy tytułów: „Jade”, „Red” i „Hexe”. Ta pierwsza ma być mobilną wersją Assassn’s Creed z otwartym światem umiejscowionym w starożytnych Chinach. Natomiast dwa kolejne mają kontynuować główną serię. Codename Red ma prenieść na s do feudalnej Japonii. Niestety o tym ostatnim jest niewiele informacji. Jednak z tego co mamy można wywnioskować, że odczynienia będziemy mieli z wiedźmami.

Spekulowano na temat tego czym będzie Assassin’s Creed Infinity i nareszcie wiemy wszystko. Ma być to centrum do odpalania wszystkich gier z serii.

Ubisoft Forward

To nie wszystko, co pokazał nam Ubisoft na swoim wydarzeniu Ubisoft Forward. Nowy Just Dance, Tracmania oraz kilka usług oferowanych przez wydawcę, a to nie wszystko. Jeśli stream was ominął możecie wszystko obejrzeć pod tym linkiem. Podsumowując wydarzenie ujawniło nam naprawdę wiele zwłaszcza w kontekście popularnych serii wydawcy

O redaktorze

Zapalony miłośnik kultury japońskiej, gier komputerowych i nowej technologi. W wolnym czasie bawi się z grafiką komputerową oraz operuje dronami.

Wszystkie artykuły