timer
Przewidywany czas czytania to 2 minuty.

Dziś pod lupę bierzemy nową grę od Egmonta –  „Ubongo Lines”, czyli  proste, ale nie tak bardzo proste linie. W rozgrywce każdy gracz ma różne kostki, nasze „Tetris” na nowych zasadach. Gra jest dedykowana dla osób w wieku od 8 lat i 1-4 graczy, można w tą grę grać samemu.

Ubongo Lines – Wprowadzenie

Zacznijmy od zasad. Każdy z graczy wybiera sobie jeden z zestawów klocków w jednym z czterech kolorów. Rozgrywka trwa 9 rund. Tasujemy karty i kładziemy jedną na środku dla widoku wszystkich. Na kartach jest widoczny poziom trudności oraz numer zadania, numery klocków, które są potrzebne do wykonania zadania i najważniejsze wzór do ułożenia. Gracze na raz układają wzór w tym samym czasie, kto skończy pierwszy obraca klepsydrę dając tylko minutę dla innych na skończenie zadania.

To gracze wybierają, na jakim poziomie trudności grają. Załączone są również klejnoty w czterech kolorach: niebieski-szafir, czerwony- rubin, żółty- bursztyn i zielony- szmaragd. Każdy z nich ma swoją własną punktację. Po skończonej rudzie osoba, która skończyła pierwsza dostaje szafir, druga bursztyn, dodatkowo pierwsze dwie osoby losują klejnot z woreczka. Kolejny gracz losuje klejnot z woreczka, kto nie wykonał zadania nie dostaje klejnotu. Po skończeniu dziewięciu rund są podliczane punkty. Kto ma najwięcej punktów wygrywa. W wariancie dla jednego gracza autorzy zalecają wziąć minutnik na wybrany czas i wykonywać jak najwięcej zadań w tym czasie.

Ubongo Lines – Warto zagrać?

„Ubongo  Lines” to bardzo znana i popularna seria gier mająca kilka wariantów, w tym dla młodszych czy utrudnioną rozgrywkę. Jest to mało skomplikowana gra z dużą ilością zadań w różnych poziomach trudności. Przede wszystkim jest to rozgrywka logiczna gdzie można trochę porywalizować.

Ubongo Lines – Opinia

Według mnie jest to świetna rozgrywka szczególnie do pogrania w rodzinnym gronie. Polecam dla każdego, kto lubi rywalizację oraz gry logiczne, sama świetnie się przy niej bawiłam. Jest to mocne 9/10, mając w pamięci zbliżające się mikołajki i święta będzie to bardzo dobry prezent do wspólnej rozgrywki.

Życzymy Miłego Grania!
[wp-review]