timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

W dzisiejszym świecie, umiejętność przekonania ludzi do siebie jest bardzo ważna. W tej serii pisałem już o byciu charyzmatycznym, ale jak się okazuje, nie zawsze to działa. Ludzi, którzy także wykażą się charyzmą jest coraz więcej. Co więc pozostaje w sytuacji, kiedy chcemy zdobyć sławę, rozgłos lub na przykład czyjeś poparcie? Najlepiej działać na kontrowersji. Postaram się wam udowodnić, że mimo czekającej nas nieprzychylnej opinii, warto być kontrowersyjnym.

Warto być kontrowersyjnym – Wyróżnij się z tłumu

Oczywiście wiem, że sposobów na wyróżnienie się z tłumu i pokazania swojej osoby jest naprawdę mnóstwo. Najlepsze są oczywiście te, które pokazują prawdziwy obraz danej osoby i udowadniają, że warto jest być sobą.

Jednak nie przesadzajmy. Jeśli świetnie grasz na flecie – może znaleźć się osoba, która robi to równie dobrze lub nawet lepiej. Nie chcę urazić osób, które się starają i rozwijają swój talent, ale niestety taki jest świat. Do Mam Talent prędzej dostanie się osoba ze śmiesznym, oryginalnym show, niż ktoś kto po raz tysięczny zaśpiewa piosenkę.

Nie chodzi tu o nasze przekonania. Rzeczywiście, może nam się wydawać, że np. występ niszowej kapeli jest bardziej wartościowy od często głupawych kabaretów. Jednak oglądalność i przywiązanie widzów mówią same za siebie.

Bykowe w Polsce, czyli efekt wielkiego planu - #SiekszyKmini

No więc jak to zrobić?

Wielu polityków także odważa się na kontrowersyjne zachowania. Mimo, że nie zawsze mają oni rację, to zostają oni bardziej rozpoznawalni. Nie przejmują się oni nawet niezbyt rosnącym poparciem, bo wiedzą, że kiedyś to wszystko im się zwróci.

Tak samo działają media oraz twórcy. Jeżeli ktoś zrobi coś kontrowersyjnego, od razu zyskuje on rozgłos. Jak to mówią: Nie ważne jak, ważne żeby mówili. Mimo nieprzychylnych opinii, ci twórcy zdobywają coraz większą rzeszę fanów.Warto być kontrowersyjnym - Gameby.pl

Jeżeli ktoś chce samemu zacząć tworzyć kontrowersyjne treści, powinien zastanowić się, czy aby na pewno nie przegiął. Łatwo tu przesadzić, zniechęcić do siebie ludzi oraz zacząć cieszyć się niepochlebną opinią.

Jednak nie wszystkim się to podoba…

Pamiętajmy, że każdy człowiek jest inny. Niektórym podobają się kontrowersyjne treści i są oni zachwyceni sprytną strategią osoby tworzącej. Inni odbierają to jako coś niestosownego, bądź po prostu nie bardzo im to pasuje.

Twórzmy zawsze w zgodzie ze sobą. Oczywiście, lekkie, kontrowersyjne zagrywki mogą być dobre, ale nie można zapomnieć, że tworzymy przecież głównie dla siebie. Warto być kontrowersyjnym - Gameby.pl

Trzeba też pamiętać, aby zbytnio nie przesadzić. Wystarczy przypomnieć sobie o pamiętnej kampanii Tiger’a, która w negatywny sposób, poruszała temat Powstania Warszawskiego. Jak, to mówią – wszystko jest dozwolone. Jedak nie wszystko może wyjść nam na dobre.

 

Tutaj możecie przeczytać poprzednie felietony z tej serii!

O redaktorze

Miłośnik seriali, muzyki alternatywnej i ciepłych napojów. Zapalony podróżnik. Na co dzień przeciętny chłopak z Warszawy. Potrafi zmienić zainteresowania o 180 stopni w ciągu miesiąca. Recenzent seriali w GameBy.pl. Początkujący w pracy redakcyjnej, lecz ambitny i chętny do działania.

Wszystkie artykuły