timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Westworld, czyli serial w doborowej obsadzie i niesamowitymi efektami specjalnymi jakie stały się znakiem rozpoznawczym wszystkich produkcji HBO.

Innowacyjny park rozrywki o niewyobrażalnej skali, gdzie inteligentne roboty odgrywają role ludzi żyjących w okresie, gdy zachów USA pozostawał dziki i nieokiełznany. Bogacze płacą niewiarygodne sumy by móc wcielić się w role nieustraszonych pionierów, cowboyów czy indian. Ale świat w którym wszystko musi chodzić jak w zegarku jest narażony na usterki. Wystarczy jeden błąd, by maszyny z pokornych słóg stały się bezlitosnymi rebeliantami.

Niedawno miejsce miała premiera trzeciego sezonu, który część z was pewnie skończyła. Pomyślałam że dobrze byłoby podać wam pare ciekawych propozycji, które z pewnością umilą wam czas wolny. Zapraszam, wiec do zapoznania się z zestawieniem TOP 5 produkcji podobnych do Westworld

#5 Orphan Black

Sarah pewnego dnia staje się świadkiem samobójstwa kobiety urzekająco do niej podobnej. Postanawia przejąć jej tożsamość, a tym samym chłopaka, dom, czy dobrze zaopatrzone konto bankowe. Wszystko wydaje się iść zgodnie z jej planem, do momentu kiedy zdaje sobie sprawę, że ona i martwa kobieta to klony. Uświadamia sobie, że została wciągnięta w środek śmiertelnego spisku i musi się śpieszyć by znaleźć odpowiedzi na przeróżne pytania. Kim jest i jak wiele podobnych do niej jeszcze istnieje?

Westworld - TOP 5 podobnych seriali - GameBy.pl

Gra aktorska na genialnym poziomie, po prostu wow. Scenariusz jako tako bardzo dobrze napisany, pierwsze dwa sezony genialne, reszta się trochę dłużyła, ale i tak uważam, że to produkcja warta uwagi. Całkiem nietypowa fabuła, odstająca od innych seriali popularnych w tych czasach.

#4 Extant: Przetrwanie

Astronautka Molly Watts powraca do domu po rocznej podróży po przestrzeni kosmicznej. Teraz próbuje na nowo wieść normalne życie ze swoją rodziną – mężem Johnem, utalentowanym naukowcem i synem Ethanem. Chłopiec nie jest jednak jej biologicznym dzieckiem – to robot imitujący człowieka.

Po pewnym czasie Molly dowiaduje się, że jest w ciąży. Przyjdzie  nam zastanawiać się, jak to możliwe, że astronautka po 13-miesięcznej solowej misji w kosmosie wróciła na ziemię w stanie błogosławionym?

Westworld - TOP 5 podobnych seriali - GameBy.pl

Porusza problem bardzo podobny do Westworld, mianowicie wszystko kręci się wokół syna astronautki – sztucznej inteligencji. Genialne aktorstwo – Halle Berry w roli głównej. Dobre efekty specjalne, klimatyczna muzyka. Jedynie scenariusz momentami wydawał się być mało logiczny, co może przeszkadzać, jeśli jesteś fanem sci-fi i dużo wiesz na temat tego gatunku.

#3 Altered Carbon

Altered Carbon“to intrygująca opowieść o miłości, seksie, morderstwie i zdradzie, rozgrywająca się w dalekiej przyszłości. W świecie Altered Carbon ludzie pokonali śmierć – dusze i świadomość zapisujesz w postaci cyfrowej, a ciał wymieniasz na nowe, gdy przyjdzie na to pora.

Westworld - TOP 5 podobnych seriali

Takeshi Kovacs to elitarny najemnik, jedyny ocalały żołnierz międzygalaktycznej jednostki, rozbitej w trakcie powstania przeciwko nowemu porządkowi. Jego świadomość została uwięziony w lodzie na długie stulecia. Do momentu gdy bogacz Laurens Bancroft oferuje mu życie w zamian za rozwiązanie prawy morderstwa.

#2 Black Mirror

“Czarne lustro” symbolizuje zbiorowy niepokój, jaki odczuwamy względem współczesnego świata. To historie, które opowiadają o innych wszelakich konsekwencjach rozwoju cywilizacji. Pokazują w sposób karykaturalny do czego może dojść jeśli nic się nie zmieni. W każdej indywidualnej opowieści mierzymy się z różnymi problemami społeczno-obyczajowym osadzonym w różnych perspektywie czasowej.

Westworld - TOP 5 podobnych seriali

Jak wszyscy dobrze wiemy technologia w ostatnim czasie zmieniła wszystkie aspekty naszego życia. W każdym domu, na każdym biurku i w każdej dłoni można zobaczyć ekran plazmowy, monitor lub smartfon. Właśnie to twórcy mają na myśli poprzez czarne lustro – odbijające codzienność XXI wieku. Serial po jakimś czasie wymaga od nas coraz więcej samodzielnego myślenia. Mądrość płynącą z odcinków należy wyciągnąć samemu, nic nie jest nam podawane na tacy, co moim zdaniem jest dużym plusem.

#1 Humans

Akcja rozgrywa się w równoległej rzeczywistości, w której bardzo popularnym “gadżetem” domowym jest Synth – robot służący. Joe Hawkins, by znieść z żony obowiązki domowe, androida o wyglądzie młodej kobiety. Wkrótce para doświadcza na własnej skórze, że życie z maszyną niesie ze sobą nieprzyjemne konsekwencje.

Westworld - TOP 5 podobnych seriali - GameBy.pl

Humans niesie ze sobą bardzo ciekawy pomysł z urzekającą historią, genialnymi efektami i dobrą muzyką w tle. Jest to jeden z tych seriali, zresztą jak Westworld, który skłania nas do przemyśleń. Co czyni człowieka człowiekiem? Zdolność do cierpienia, czy miłości? A może strach przed śmiercią?

Westworld – TOP 7 podobnych seriali – Podsumowanie

To już całe zestawienie. Jeśli znacie inne ciekawe propozycje, koniecznie dajcie znać:) Teraz nie pozostaje Wam nic innego jak włączenie komputera i rozpoczęcie maratonu.

O redaktorze

Miłośniczka niemal wszystkich seriali i filmów, niezależnie od gatunku. Poza Netflixem uwielbia także muzykę, chodzenie na koncerty, czy relaksowanie się na kanapie w domu.

Wszystkie artykuły