timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Windows 11 od początku swojego istnienia zmaga się z wieloma problemami. Microsoft udowadnia jednak, że nie są one nie do pokonania. Początkowy brak stabilności systemu był stopniowo naprawiany w licznych poprawkach. Inne aspekty również są brane pod uwagę. Właśnie z tego względu już w drugiej połowie 2022 roku do użytkowników trafi nowa, duża aktualizacja – 22H2. Co zaoferuje nam nowy, uaktualniony system?

Aktualizacja Windows 11 – Co się zmieni?

Jedną ze zmian, o których mówi się najgłośniej, jest umieszczenie pola wyszukiwania na pulpicie. Dzięki temu, będziemy mogli w łatwy sposób korzystać z wyszukiwarki. Opcja wydaje się świetna, niestety ma swoje mankamenty. Użytkownicy wersji testowej systemu przekonali się, że nowa opcja pozwala na wyszukiwanie jedynie za pomocą Bing. Nie jest możliwa zmiana wyszukiwarki, co zniechęci wiele osób do korzystania z tej funkcji. Pole można na szczęście z pulpitu usunąć.

Zmiany dotkną również trybu skupienia i wyciszania powiadomień. Korzystanie i dostęp do tych opcji zostaną ułatwione. Łatwiej będzie także przenosić ikony na pasek zadań. Otrzymamy automatyczne tapety, które dotychczas dostępne były jedynie na ekranie blokady. Teraz funkcja obecna będzie również na pulpicie. aktualizacja Windows 11 - Gameby.pl

W menu opcji znajdziemy dwie nowości. Pierwsza z nich dotyczy bezpieczeństwa rodzinnego. W najnowszej aktualizacji pojawi się szereg ustawień, które ułatwią nam korzystanie z komputera w kilka osób oraz polepszą kontrolę rodzicielską. Drugim zaskoczeniem jest zakładka ,,informacje o koncie Windows”. Pokaże nam ona podstawowe informacje, które zawsze warto mieć gdzieś w zasięgu ręki.

22H2 to dodatkowo nowy menedżer zadań. Będzie on bardziej spójny z całym wyglądem systemu oraz zapewni użytkownikom parę dodatkowych opcji. Czeka nas także wiele innych, pomniejszych zmian, głównie naprawiających błędy, zmieniających nieco wygląd systemu i usprawniających korzystanie z niego.

Aktualizacja Windows 11 – Aż tak zaskakująca?

Chociaż zmian jest bardzo dużo, to w nowym Windowsie 11 brakuje czegoś przełomowego. Czegoś, co przekonałoby zatwardziałych fanów poprzedniej wersji systemu do przesiadki na ,,jedenastkę”. Jak na razie, próżno tu szukać rewolucji. aktualizacja Windows 11 - Gameby.pl

Stworzenie spójnie wyglądającego systemu to oczywiście ważna rzecz. Ogromna liczba osób nadal korzystających z Windowsa 10 świadczy jednak o tym, że kiedy istotnych nowości brak, wygrywają przyzwyczajenia.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły