timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Skutą lodem i opustoszałą Ziemię przemierza pociąg, pełen ostatnich ocalałych ludzi. Brzmi znajomo? Mowa o Snowpiercer, serialu dla fanów post apokaliptycznych i trzymających w napięciu klimatów. Jeśli chcesz poznać różne wizje zagłady świata sprawdź jakie inne seriale podobne do Snowpiercer koniecznie musisz zobaczyć.

1. The 100

Minął prawie wiek, odkąd Ziemię doszczętnie zniszczyła wojna nuklearna. Niewielu ocalałych zdołało przetrwać na ostatniej stacji kosmicznej zwanej ,,Arką”. Życie tam jednak w niczym nie przypomina tego sprzed kataklizmu. Mieszkańcy muszą przestrzegać rygorystycznych zasad, za których złamanie każdemu pełnoletniemu grozi śmierć. Ocalałych czeka jeszcze jeden poważny problem- kończące się zapasy powietrza. Jedyna nadzieja leży w stu zesłanych na Ziemię młodych przestępcach, którym udało się uniknąć egzekucji. Czy uda im się przetrwać na planecie, która niesie tak wiele zagrożeń?

2. Kierunek: Noc

Podobnie jak w Snowpiercer, bohaterowie serialu próbują uchronić się przed zagładą uciekając, jednak tym razem wykorzystują do tego samolot. Powodem ich walki o życie jest katastrofa na Słońcu. Sprawiła ona, że jego promieniowanie stało się śmiertelnie niebezpieczne. Samolot pełen przerażonych pasażerów kieruje się na zachód, aby jak najdłużej pozostać w cieniu. Wiadomo jednak, że lot nie może trwać wiecznie. Czy grupa przypadkowo zebranych ludzi z wielu różnych środowisk będzie w stanie połączyć siły i przetrwać?

Polskie akcenty w Kierunek: Noc

3. Pod Kopułą

Serial ten jest adaptacją książki Stephena Kinga o tym samym tytule. Opowiada on o mieszkańcach miasteczka Chester’s Mill, którzy niespodziewanie zostali odcięci od świata. W promieniu kilku kilometrów od ich miejsca zamieszkania pojawiło się pole siłowe w postaci kopuły. Uniemożliwia im ono przedostanie się do normalnego świata. Muszą oni stawić czoła wielu problemom takim jak wszechobecna panika i kurczące się zapasy żywności. Pozostawieni sami sobie mieszkańcy uświadamiają sobie, że jeśli nie znajdą wyjścia spod kopuły, czeka ich apokalipsa.

Seriale podobne do Snowpiercer- podsumowanie

Wizji końca świata przedstawionych w serialach jest wiele, jednak każdy z nich budzi w odbiorcy podobne uczucia. Produkcjom tym nie można odmówić intrygującej i budzącej grozę atmosfery. Zarówno Snowpiercer jak i podobne do niego seriale opowiadają różne historie, jednak reakcje ludzi często pozostają takie same. Produkcje te, mimo że są makabryczne, cieszą się ogromną popularnością i na pewno są warte zobaczenia.