timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Ostatnio nachodziły mnie przeróżne rozmyślania, na temat życia. Jak przypuszczam wiele osób ma w życiu taki okres, w którym zastanawia się, jak żyć, co można robić lepiej oraz jak cały czas zmieniać się na lepsze. Tak się akurat złożyło, że przedmiotem moich refleksji, był hipisowski styl życia. Nie chodzi mi jednak o konkretny ubiór, typowy dla członków tego ruchu, ani o słuchanie konkretnego typu muzyki. Bardziej mam na myśli ideologię pokoju, miłości i szczęścia i to o niej właśnie pogadamy. Dowiecie się, dlaczego warto jest wieść życie jak hipis.

Wieść życie jak hipis – o ideologii pokoju

Ktoś mógłby się jednak zapytać: ,,Hej! Jak żyć spokojnie w świecie, w którym cały czas jesteśmy narażeni na stres, negatywne emocje oraz ciągłe napięcie?”. Otóż odpowiedź jest prostsza niż mogłoby się wydawać. Wystarczy się tylko tym nie przejmować.

Dla niektórych może się to wydawać dziwne, a nawet absurdalne przecież w teraźniejszości, ucieczka od stresu jest praktycznie niemożliwa, a ludzi, którzy mogą nas zdenerwować znajdziemy niemalże na każdym kroku. Do tego dochodzą również wszelkie życiowe trudności, niepowodzenia, czy nieszczęśliwe zbiegi okoliczności, które potrafią skutecznie zepsuć człowiekowi cały dzień.

Jeszcze gorzej jest, kiedy ktoś na dłużej tkwi w nieprzyjemnej dla niego sytuacji. Wtedy to on zaczyna stawać się zgorzkniały i zraża do siebie innych. A przecież nie o to tu chodzi.

Wieść życie jak hipis, czyli o ideologii pokoju - Gameby.pl

Jak mam się nie denerwować?!

Chodzi jedynie o nabranie dystansu do świata. Pierwszym dobrym krokiem w tym kierunku, może być ignorowanie czegoś, co nie dotyczy nas osobiście. Załóżmy, że moja ukochana drużyna piłki nożnej, przegrała kolejny mecz. Początkowo, mogą wstrząsnąć mną negatywne emocje. Jednak warto zastanowić się, co tak naprawdę się stało? Jaki wpływ ma ta sytuacja na moje dalsze życie?

Prawdę mówiąc, znikomy. Albo dalej będę im kibicował albo przestanę. Żadnych negatywnych konsekwencji, żadnych stresogennych czynników. Czyli prawdę mówiąc tak, jak gdyby nic się nie stało. Tą postawę można także przenieść do innych, bliższych nam dziedzin życia i odkryć, że złość nie musi pojawiać się w naszym  życiu aż tak często, rzekłbym że prawie wcale.Wieść życie jak hipis, czyli o ideologii pokoju - Gameby.pl

Make love, not war

Należy także zastanowić się nad tym, jak ważne są dla nas relacje międzyludzkie. Kluczem do szczęścia jest zauważenie, że w życiu są one bardzo ważne oraz nauczenie się jak dobrze o nie dbać. Wielu ludzi okazuje się zbyt dumnymi, by kogoś przeprosić lub zauważyć swój błąd. Jednak to dzięki takim zachowaniom i my i inni czujemy się lepiej.Wieść życie jak hipis, czyli o ideologii pokoju - Gameby.pl

Ludzie są stworzeni do tego, żeby żyć w grupie, przyjaźnić się i kochać. Warto o tym pamiętać i zastanowić się, czy lepiej jest ciągle się wkurzać, czy jednak wieść życie jak hipis.

Tutaj możecie przeczytać poprzednie felietony z tej serii!

O redaktorze

Miłośnik seriali, muzyki alternatywnej i ciepłych napojów. Zapalony podróżnik. Na co dzień przeciętny chłopak z Warszawy. Potrafi zmienić zainteresowania o 180 stopni w ciągu miesiąca. Recenzent seriali w GameBy.pl. Początkujący w pracy redakcyjnej, lecz ambitny i chętny do działania.

Wszystkie artykuły