timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Will Smith jest aktorem znanym od wielu lat. Ostatnimi czasy jego dotychczasowy dobry wizerunek został nieco nadszarpnięty podczas pamiętnej nocy oscarowej. Zdenerwowany aktor spoliczkował Chrisa Rocka występującego na scenie, gdy ten opowiedział niestosowny żart o żonie Smitha. Cała sytuacja została bardzo mocno nagłośniona, a także sama Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej zabrała głos i wydała oświadczenie. Od tego momentu Will Smith nie może pojawiać się osobiście na wszystkich wydarzeniach oscarowych (i nie tylko). Platforma Apple TV+ pozwoliła powrócić aktorowi na ekrany, dlatego też 9 grudnia nastąpiła oficjalna premiera filmu Wyzwolenie, w którym główną rolę zagra właśnie Will Smith. Czy to dobry ruch ze strony Apple TV+?

Will Smith w roli głównej

Wyzwolenie to film przypasowany do gatunku thrillerów. Przedstawia historię, która poruszy niejedno serce i zmusi widzów do głębszych refleksji. Dotyka ważnych motywów w życiu człowieka, takich jak na przykład honor, walka o rodzinę, odwaga oraz miłość. Mimo, że film jest pełen patosu, kompletnie nie przeszkadza to w odbiorze. Główny bohater dokładnie analizuje wszystkie swoje czyny i jego zmagania często oparte są na miłości do ludzi. Musi niejednokrotnie podjąć ważne decyzje, dzięki którym jego bliscy zostaną bezpieczni. Will Smith doskonale radzi sobie w roli głównego bohatera. Bardzo dobrze odtworzył postać.

Walka o wyzwolenie Petera

W roli głównej oprócz Willa Smitha zobaczymy również doskonałego Bena Fostera oraz Charmaine Bingwa. Cały scenariusz filmu oparty jest na prawdziwych wydarzeniach. Peter (Will Smith) jest niewolnikiem, który decyduje się na ucieczkę z miejsca zamieszkania. Pragnie odmienić swój los, wyzwolić siebie. Udaje się w bardzo długą i wycieńczającą go podróż na północ. Po drodze napotyka najróżniejsze przeszkody, a warunki pogodowe i natura sprawia, że wędrówka ciągnie się w nieskończoność. Po pewnym czasie decyduje się wstąpić do wojska. Uważa, że być może w tym miejscu jego życie nabierze więcej sensu…

Happy end?

Po wstąpieniu do wojska jeden z lekarzy decyduje się sprawdzić ogólny stan zdrowia Petera. Okazuje się, że na plecach żołnierza widnieją znaki jego okrutnej przeszłości – rany i blizny po biczowaniu. Od tego czasu nagłośniono całą sprawę dotyczącą niewolnictwa i tego jak bardzo źle traktuje się ludzi. To ogromny przełom w sprawie i dla wielu ludzi oznaczało właśnie tytułowe wyzwolenie i walkę o prawa ludzi.

[wp-review]

 

 

Obejrzyj w serwisie AppleTV+

 

 

 

O redaktorze

Uwielbia muzykę - od rapu, przez pop, na muzyce klasycznej kończąc. Gra na fortepianie i śpiewa. W wolnych chwilach popija kawę, głaszcząc swojego kota.

Wszystkie artykuły