timer
Przewidywany czas czytania to 3 minuty.

Wobblers to ekscytująca i zdecydowanie silnie uzależniająca gra typu arcade od studia Umbrella Games. 

Naszym zadaniem jest kierowanie platformą wyposażoną w bardzo mocne rakiety, na której spoczywa nasz mały wobbler. Musimy tak nią prowadzić, aby kolorowy glut, stworek, czy jak tam się Wam podoba, nie spadł.

Wobblers – Rozgrywka

Tak jak już wyżej wspomniałem, cała rozgrywka opiera się na sterowaniu rakietowym podestem w takim sposób, aby nie narazić naszego wobblera na żaden uraz. Kiedy spadnie, kończy się rozgrywka i jesteśmy zmuszeni rozpoczynać od nowa.

Wobblers - Gameby.pl

W sumie wydaje się proste, ale wcale takie nie jest!

Sterowanie platformą jest niezwykle trudne i wymaga od nas pewnej wprawy. Na szczęście już po kilkunastu minutach gry, w całości oswajamy się z mechaniką poruszania się, a sama gra zaczyna dawać niezłą frajdę.

Kiedy my lecimy w górę, jak najwyżej, aż do chmur, czekają na nas przeróżne rzeczy, których jedynym zadaniem jest utrudnić nam tą misję. Lecą na nas wielkie i niebezpieczne głazy, spadają ostre kamienie, lecą śmiercionośne bomby (co prawda o aparycji twarzy zabawnej zabawki), a wszędzie coś wybucha lub się kruszy.

Te żółte punkciki widoczne na zdjęciach z gry to oczywiście, jak się domyślacie, punkty. Im więcej ich tym lepiej!

Na naszej platformie możemy utrzymywać tyle wobbleri, ile tylko zdołamy. Jednak z każdym następnym staje się to coraz to trudniejsze.

Na szczęście do pozostania w grze wystarczy nam tylko jeden potworek. 

Zadania

Całą grę prowadzą zadania, to na nich oparta jest rozgrywka i dążenie do przodu w postępach. Jest ich ponad 300, a polegają czasem to na zebraniu odpowiedniej ilości punktów, innym razem na zniszczeniu jakiegoś obiektu w czasie dzikiej jazdy do góry. Wykonując je otrzymuje również dostęp do coraz to nowszych i ładniejszych, moim zdaniem, wobblersów.

Podsumowanie

Wobblers to gra bardzo ładna graficznie, zrobiona jak widać doskonale, z dużą precyzją. Sama koncepcja może i nie jest rewolucyjna, jednak na pewno dostarcza masę zabawy i śmiechu, na przykład kiedy widzimy komiczne miny wooblerów. Polecamy!

Na koniec mamy dla Was zwiastun od samych twórców!

Życzymy Miłego Grania!
Nasza Ocena
 • 8.5/10
  Grafika - 8.5/10
 • 7/10
  Muzyka - 7/10
 • 7/10
  Pomysł - 7/10
 • 9/10
  Grywalność - 9/10
7.9/10
google play

Pobierz ze sklepu Google Play!

appstore

Pobierz ze sklepu AppStore!

O redaktorze

Fanatyk sportu i dobrze opowiedzianych historii. Miłośnik czytania oraz podróży i wszelkich przygód, małych i dużych. Od najmłodszych lat w przyjaźni z technologią i grami. Z pasji pisarz i gracz. Szczególnie zakochany w grach typu RPG i sieciowych.

Wszystkie artykuły