timerPrzewidywany czas czytania to 2 minuty.

Informacje z ostatnich miesięcy docierające do użytkowników Netflixa mogły przerazić sporą część korzystających z serwisu VOD. Netflix zawiadomił, że współdzielenie konta z przyjaciółmi nie będzie już takie proste. Pojawiły się nawet spekulacje, że taka możliwość będzie całkowicie wykluczona. Spokojne oglądanie filmów i seriali dla wielu stanęło pod znakiem zapytania. Na szczęście do zarządzających serwisem dotarły oburzone głosy społeczności.

 

Współdzielenie konta na Netflix – Od czego wszystko się zaczęło?

Jakiś czas temu internet obiegła informacja o działaniach Netflixa przeciwko współdzieleniu kont. Serwis uzasadniał takie plany ogromnymi stratami, które powoduje posiadanie jednego konta, dzielonego na nawet pięć osób. Użytkownicy z niepokojem oczekiwali nadchodzących zmian, które co dziwne, nie następowały. Od niedawna wiemy już, że Netflix najpewniej nie zablokuje możliwości współdzielenia konta. Skąd ta nagła zmiana?Współdzielenie konta - Gameby.pl

Wpływ na tę decyzję miały na pewno głosy społeczności, dla której wiązałoby się to z dodatkowymi wydatkami. Pojawił się jednak jeszcze jeden znaczący problem. Blokada współdzielenia konta miałaby działać na zasadzie rozpoznawania sieci Wifi. Jeżeli korzystalibyśmy z jednej sieci, to jednoczesne korzystanie z Netflixa przez członków rodziny nie byłoby problemem. Co jednak w przypadku, gdy część rodziny znalazłaby się poza jej zasięgiem? Zdarzają się również przypadki, gdzie niektórzy z jej członków korzystają z innego Wifi niż reszta.

Jeden z prezesów firmy zaznaczył też, że w trudnym okresie, nie chcą zmuszać użytkowników do wydawania na usługę VOD jeszcze więcej.

Współdzielenie konta na Netflix – Co teraz?

Netflix podejmuje jednak działania związane ze współdzielonymi kontami. Mają one jednak na celu zatrzymanie sprzedaży oraz kradzieży kont. Wychodzi więc na to, że jako zwykli użytkownicy, na razie nie mamy się czego obawiać.Współdzielenie konta - Gameby.pl

Pozostaje pytanie, jak długo taka sytuacja się utrzyma? Niestety nie możemy być niczego pewni. Być może Netflix kiedyś zdecyduje się na ukrócenie współdzielenia konta. Dotychczas, pozostawał on jedną z platform, o dosyć luźnym podejściu w tej kwestii.

O redaktorze

Miłośnik seriali, muzyki alternatywnej i ciepłych napojów. Zapalony podróżnik. Na co dzień przeciętny chłopak z Warszawy. Potrafi zmienić zainteresowania o 180 stopni w ciągu miesiąca. Recenzent seriali w GameBy.pl. Początkujący w pracy redakcyjnej, lecz ambitny i chętny do działania.

Wszystkie artykuły