timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Premiera 6 sezonu Bojacka Horsemana zbliża się wielkimi krokami. Jak już tradycyjnie czekam na nią z niecierpliwością. Tym razem, nie będzie to tylko kolejna odsłona serii, która dostarczy nam rozrywki.

Druga część 6 sezonu to wielki finał serialu. Finał, na który oczekują widzowie na całym świecie, a także finał, który będzie niestety zwieńczeniem Bojacka. Na pewno znajdą się jednak wśród nas tacy, którzy nie są jego wielkimi fanami i może niekoniecznie zainteresowali się serialem. Postaram się wam udowodnić, że naprawdę warto zacząć go oglądać. Szczególnie, że już za chwilę Bojack Horseman sezon 6, część druga.

Dlaczego warto?

Mógłbym odesłać was do kilku poprzednich recenzji, ale może w ramach podsumowania powiem, dlaczego Bojack Horseman sezon 6 jest naprawdę wart obejrzenia. Nie bez powodu serial zebrał wiele milionów fanów, nieustannie cieszy się popularnością oraz jest wskazywany jako wzór świetnego serialu animowanego.

Warto odróżnić Bojacka od innych kreskówek, które możemy znaleźć na przykład na Netflixie. Nie jest to typowy sitcom, w którym bohaterowie przez większość odcinka wygłupiają się albo docinają sobie nawzajem. Tutaj fabuła gra pierwsze skrzypce i jest zrobiona niesamowicie dobrze.

Bojack Horseman sezon 6 - Gameby.pl

To właśnie dzięki niej, ale także wyjątkowemu klimatowi oraz ciekawym pomysłom scenarzystów, serial jest tak wyjątkowy. Czasem zdarzają się nawet odcinki, całkowicie łamiące konwencje typową dla animacji, między innymi ten, w którym akcja rozgrywa się w podwodnym mieście i przez 20 minut nie usłyszymy żadnego dialogu pomiędzy bohaterami.

Bojack porusza problemy, które dręczą współczesny świat, a jednak mówi się o nich zbyt mało lub mało dokładnie. Jednocześnie serial stara się uświadomić widza na różnych polach. Główny bohater, chociaż jest postacią dość skrajną, podejmuje różne decyzje i zachowuje się tak, że niemal każdy widz może się z nim utożsamić.

Co dla prawdziwych fanów?

Mam świadomość, że osoby, które już widziały poprzednie sezony Bojacka, doskonale wiedzą, że finał 6 sezonu warto zobaczyć. Pojawia się jednak problem, który sam napotykam czekając na różne seriale. Co gdy nie pamiętamy wydarzeń z poprzednich epizodów, a chcemy rozumieć wszystko, co dzieje się w najnowszych odcinkach?

Na Youtube możemy zobaczyć sporo materiałów, zawierających krótkie przypomnienie wszystkiego, co najistotniejsze. Sprawdzenie zwiastuna nowego sezonu z pewnością również sprawi, że do naszej pamięci wrócą wszystkie ważne wydarzenia.

Bojack Horseman sezon 6 - Gameby.pl

Dobrym pomysłem jest również obejrzenie paru poprzednich odcinków ponownie. Wiem, że może to brzmieć jak strata czasu, jednak sam czasem lubię to robić. Oprócz przypomnienia sobie, co tak naprawdę się wydarzyło, będzie to w pewnym sensie ,,nostalgiczna podróż”. Jeżeli lubicie, śmiało możecie wrócić do wcześniejszych sezonów.

Przygotowania czas zacząć!

Ciekawą metodą jest również sprawdzenie naszych poprzednich recenzji. Znajdziecie w nich przemyślenia i refleksje, które pomogą wam wejść w klimat serialu. Dyskusja z innymi fanami, czy to w internecie, czy wśród znajomych to także dobra opcja.

Bojack Horseman sezon 6 - Gameby.pl

Jeżeli merytorycznie, jesteście w 100% gotowi na finałową część Bojack Horseman sezon 6, nie pozostaje wam nic innego, niż zarezerwowania sobie chwili (raczej dłuższej), przygotowanie ulubionych przekąsek i pochłonięcie odcinków. Przygotujcie się jednak na rollercoaster emocji oraz to, że więcej odcinków niestety nie będzie nam dane. Trzymajcie się.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły