timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Wysoka dziewczyna to film, który opowiada historie Jodi, mierzącej 186 cm szesnastolatki. Liceum samo w sobie bywa przytłaczające, tym gorzej jeśli się czymś wyróżniasz. Jak można się domyśleć bohaterka nie ma łatwo, na co dzień boryka się z docinkami.

Wysoka dziewczyna – Liceum bywa ciężkie

Ma dwójkę przyjaciół z czego jeden, niższy od niej o dwie głowy jest w niej zakochany. Od przedszkola. W taki oto sposób żyje dzień za dniem, aż do momentu, w którym szkole pojawia się super przystojny, super wysoki blondyn z wymiany.

Między Jodi, zakochanym w niej przyjacielem z dzieciństwa, nowym przystojniakiem oraz naczelną dręczycielką głównej bohaterki wywiązuje się zagmatwana miłosna intryga.

Wysoka Dziewczyna - Jodi z chłopakami na kanapie - GameBy.pl

Body Positivity

Zabawny jest fakt, że ostatnio jak dyskutowałam na temat Kluseczki – innej Netflixowej produkcji na temat akceptacji, bardzo narzekałam na pewien stereotyp. Dziewczyna albo ma nadwagę albo jest cichą myszką, po czym przechodzi przemianę i bum. Mamy gwiazdę balu!

Jeżeli szukacie serialu młodzieżowego, to przeczytajcie naszą recenzję recenzję Szkoły dla elity!

Zauważyłam, że najczęściej porównywaną cechą dziewczyn jest właśnie ich waga. Przecież ludzkie ciało stale się zmienia. W dzisiejszych czasach wpasowanie się w ideał jest praktycznie awykonalne. Dlateg0 bardzo ucieszyłam się widząc zwiastun Wysokiej Dziewczyny.

Wysoka Dziewczyna - uśmiechnięta Jodi - GameBy.pl

Minimalizm

Film jest bardzo… surowy i całkiem prostolinijny. Przewidywalny. Ale nie wydaje mi się, żeby jego zadaniem było szokować, a coś pokazać. Uważam, że dorosłe osoby obrzucające film krytyką, zapominają trochę, jak to było zmagać się z presją rówieśników. Wysoka dziewczyna jest prosta w odbiorze – i dobrze, bo jest kierowana do młodej widowni.

Wysoka Dziewczyna - Jodi rozmawia z chłopakiem - GameBy.pl

Podsumowanie – Nie jesteśmy sami na tym świecie

Wiele osób powie, że wysoka, ładna, blond włosa dziewczyna i jeszcze narzeka. A no właśnie narzeka. W dzisiejszych czasach, gdzie kult idealnej sylwetki wpędza młode dziewczyny w kompleksy i śmiertelne choroby, akceptacja czegokolwiek wcale nie jest taka oczywista. Moim zdaniem to ważne, żeby pokazywać młodym osobom, że rodzimy się, jacy się rodzimy i wyglądu nie zmienimy. Nie jest to powód do zawodu. Klucz tkwi w naszym podejściu.

[wp-review]

Obejrzyj w serwisie Netflix!

O redaktorze

Siedzę sobie w dziale z serialami. Poza Netflixem zajmuje się larpami, malarstwem, śpiewem, teatrem, wspinaczką i tańcem.

Wszystkie artykuły