timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Szczerze powiedziwszy ostatnio na Netflixie nie było wielu produkcji dla mnie. Więc na wrześniową premierę Szkoły dla elity 2 czekałem z lekką niecierpliwością. Szczególnie zważywszy na to, że znajdziemy tam część aktorów z kultowego już Domu z papieru.

Tutaj przeczytacie recenzję pierwszego sezonu Szkoły dla elity

Serial wciągnąłem w dwa dni i spieszę się podzielić z Wami moimi wrażeniami. Krótko mówiąc – jest nieźle. Oczywiście, jeżeli nie oczekujemy zbyt wysokiej kultury. Jest to cały czas produkcja skierowana do nastolatków. Nie podejdzie każdemu.

Szkoła dla elity 2 - GameBy.pl

Szkoła dla elity 2 – Moja recenzja

Jeśli chodzi o sposób opowiadania historii, to schemat jest ten sam, co w pierwszym sezonie. Na początku mamy jakieś dramatyczne wydarzenie, o którym wiemy niewiele. W trakcie całego serialu prowadzone jest dochodzenie przez Panią Inspektor. Przesłuchuje ona bohaterów. Ma ono na celu wyjaśnić, co się stało i kto za tym stoi.

Szkoła dla elity 2 - GameBy.pl

Jednak to, co nas najbardziej interesuje, odgrywa się poza salą przesłuchań. Tam właśnie możemy poznać bohaterów. Szczególnie tych nowych. Właśnie nich teraz wezmę na warsztat.

Szkoła dla elity 2 – Nowa obsada

Pierwszą nową uczennicą jest Rebeca. Córka narkotykowej baronki. Jedyna wśród towarzystwa, która była biedna i się dorobiła. Jej historia jest całkiem ciekawa i intrygująca. Postać jest bardzo wyrazista, da się z nią utożsamić. Zdecydowanie mocny punkt drugiego sezonu.

Szkoła dla elity 2 - Nowa bohaterka Rebeca - GameBy.pl

Aczkolwiek nie podobało mi się to, że w drugiej części sezonu została odsunięta na dalszy plan. W pierwszych odcinkach grała kluczową rolę, była przyjaciółką głównego bohatera – Samuela. Szkoda, bardzo szkoda.

Dalej mamy Valeria, brata Lu. Typowy imprezowicz, aczkolwiek z zasobnym portfelem. Pije, ćpa i bawi się do woli. Z początku nie wydaję się kimś godnym uwagi, jednak z odcinka na odcinek jest coraz lepiej.

Szkoła dla elity 2 - Nowy bohater Valerio - GameBy.pl

Kolejna jest Cayetana. Wplecenie jej w fabułę serialu moim zdaniem było wzorowe. Dziewczyna jest biedną córką sprzątaczki. Jednakże dostaje ona stypendium i zaczyna swoje nowe życie. Miało być bajkowe, jednak jak wyszło, to sami się już musicie przekonać. Moim zdaniem w trzecim sezonie odegra ona ważną rolę.

Szkoła dla elity 2 - Nowa bohaterka Cayetana - GameBy.pl

Szkoła dla elity 2 – Fabuła w skrócie

Co do całości fabuły, to dużo Wam zdradzić nie mogę, bo przecież nie chcecie. Z grubsza jednak wszystko rozgrywa się o konsekwencje wydarzeń z pierwszego sezonu. Dużo tu o moralności, przyjaźni i zaufaniu.

Całość jest okraszona nowymi, jeszcze bardziej zaskakującymi romansami. W tej kwestii z pewnością się nie zawiedziecie. Same imprezy mają teraz miejsce w ekskluzywnym klubie. Rzeczy, które się tam dzieją, są… różne.

Szkoła dla elity 2 - GameBy.pl

Czas pogadać teraz o realizacji samej Szkoły dla elity 2. Zdjęcia są bardzo dobre, wręcz podręcznikowe. Nie odbiegają od Netflixowego standardu. Niestety brakuje w nich jakiegoś smaczku, czegoś, co byłoby charakterystyczne dla całego serialu albo sezonu. Jednak to tylko moja subiektywna opinia.

Czymś, co mogę pochwalić w 100%, jest ścieżka dźwiękowa. Wszystko naprawdę jest dobrze ze sobą zgrane. Jak ma być dynamicznie – to jest, jak ma być dramatycznie – również.

Podsumowując, oglądając serial Szkoła dla elity 2, bawiłem się dobrze. Kolejne odcinki włączały się same, nawet z chęcią. Polecam zobaczyć, jeżeli tak jak ja, ostatnio niczego ciekawego nie możecie znaleźć.

Teen drama to coś, co lubisz? Sprawdź seriale podobne do Szkoły dla elity!

[wp-review]