timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Xiaomi startuje ze swoją własną usługą telewizyjną w Polsce. W dzisiejszych czasach takie inicjatywy są dosyć niespotykane. Widzi się raczej coraz więcej nowopowstałych serwisów VOD. Ludzie masami odchodzą od telewizji. Może więc się wydawać, że Xiaomi niezbyt trafnie ocenia rynkowe tendencje. Usługa Xiaomi TV+ istnieje jednak w wielu innych krajach poza Polską. Może warto dać telewizji szansę?

Xiaomi TV+ – Darmowa usługa telewizyjna

Dostęp do usługi telewizyjnej będą mieli wszyscy posiadacze telewizorów Xiaomi, wyposażonych w Android TV. Będzie ona całkowicie darmowa. Aplikacja TV+ powinna sama zainstalować się na urządzeniu wraz z najnowszą aktualizacją. Teraz nic tylko oglądać. Wystarczy wcisnąć specjalny przycisk ,,Mi” na pilocie.Xiaomi TV+ - Gameby.pl

Do dyspozycji oglądających trafi 20 kanałów. Wszystkie w języku angielskim. Dokładna lista zawiera takie kanały jak: Skawdl, Space Channel, Cooking Panda, Escape TV, Wired2fishTV, Heritage Tourism, Rakuten Viki, Lol TV, Go Traveler, Volty, Treehouse Gaming Network, World Billiards, Pro Wrestling TV, Campuslore Sports, Outdoor Sport Channel, Outer Vision Channel, Camping World, Party Tyme Karaoke, Quietude 4K, New KPOP, Christmas Classics i YG TV.

W innych krajach usługa rozwija się dosyć prężnie. Dostępna jest tam znacznie większa liczba kanałów. Niektóre są nawet możliwe do obejrzenia w lokalnym języku. Niestety takich luksusów nie uświadczymy na razie w naszym rodzimym kraju. Pozostaje liczyć na to, że otrzymamy do nich dostęp w przyszłości.

Xiaomi TV+ – Przyszłość usługi

Pomysł na pierwszy rzut oka wydaje się co najmniej dziwny. Dominacja serwisów VOD na telewizją jest przeogromna. Pomysł stworzenia telewizji, obsługującej niewiele kanałów, wszystkich dostępnych jedynie po angielsku, może zastanawiać.Xiaomi TV+ - Gameby.pl

Oczywiście, usługa ma w przyszłość rozrosnąć się, zadowalając coraz większe grupy odbiorców. Tylko co nam po kolejnych nowych kanałach, kiedy wciąż będziemy musieli męczyć się z reklamami i brakiem możliwości dostosowywania telewizji do siebie. Wydaje się, że Xiaomi TV+ to rzecz warta sprawdzenia, szczególnie, że jest dostępna za darmo. Nie zanosi się jednak na to, że będzie z niego korzystać ogromna liczba oglądających.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły