timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Część z czytelników nawet nie będzie kojarzyć czym jest, a właściwie była, opcja Stories w serwisie Youtube. Chociaż funkcja jest już dostępna od kilku lat, to tak naprawdę niewiele osób interesowało się nią przez cały okres jej istnienia. Platforma podległa pod Google zdecydowała, że to już najwyższy czas na rozstanie. Firma ma w planach rozwijanie innych form komunikacji pomiędzy twórcą a widzami, które według niej mają większe szanse powodzenia.

Youtube Stories – Czy ktoś w ogóle z tego korzystał?

Youtube oznajmił, że musimy pożegnać się z funkcją Stories ze względu na zbyt małe zainteresowanie. Stories przywitaliśmy po raz pierwszy w 2017 roku. Miała to być odpowiedź na podobne rozwiązania obecne na innych platformach. Mowa przede wszystkim o Instagramie, który na stories w głównej mierze opiera swoje funkcjonowanie. Youtube - Gameby.pl

Co ciekawe, na Youtube opcja nie sprawdziła się zbyt dobrze. Niektórych może to dziwić. Jak coś, co tak dobrze działało na Instagramie, prawie wcale nie sprawdziło się w innym serwisie? Problemem jest specyfika działania Youtube. Cały czas opiera się on na stronie głównej i polecanych filmach. Widzowie niezwykle rzadko wchodzą na kanał konkretnego twórcy, raczej pozwalają algorytmowi wybrać propozycje do oglądania. Stories po prostu nikt nie oglądał, a i Youtuberzy nie mieli interesu w tym, by takie materiały na swoim profilu umieszczać. Dodatkową przeszkodę stanowił fakt, że aby odblokować możliwość publikowania storek trzeba było posiadać 10 000 subskrypcji.

Youtube Stories – Czas skupić się na czymś innym

Platforma nie może jednak narzekać. Klasyczne, znane z Youtube’a treści wciąż oglądają się znakomicie. Ludzie zakładają nowe kanały, twórcy biją kolejne rekordy wyświetleń. Jeśli chodzi o Stories, influencerzy wciąż publikują je, ale za pośrednictwem np. Instagrama. Youtube - Gameby.pl

Nieudana przygoda z funkcją Stories nie zniechęca jednak Youtube’a, który konsekwentnie rozwija obecną już od dłuższej chwili zakładkę Shorts. Pomysł, który w praktyce opierał się na skopiowaniu najlepszych rozwiązań znanych z TikToka, okazał się wielkim sukcesem. Youtube pokłada największe nadzieje właśnie w Shorts’ach.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły