timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Brazylijski film o enigmatycznym tytule pojawił się na Netflixie 22 września. To bardzo ciepła i pogodna komedia, ale poruszająca też ważne tematy. Koniecznie czytajcie dalej, aby dowiedzieć się kim jest niewidzialna dziewczyna!

Z pamiętnika niewidzialnej dziewczyny – Nowy początek

Teanira (Klara Castanho), to inteligenta nastolatka o dość nietypowym imieniu. Właśnie rozpoczyna naukę w nowej szkole. Mimo wsparcia ze strony rodziny, a szczególnie mamy i babci, nastolatka krępuje się, ponieważ zmaga się z kompleksami dotyczącymi wyglądu, a także nadmierną potliwością. Mimo bycia „niewidzialną” w poprzedniej szkole, w nowej od razu poznaje wielu rówieśników: klasowego kujona, Davi, a zaraz potem szkolnego przystojniaka Erica. Oczywiście jak w każdej szkole są też wredne dziewczyny, czyli Valentina, która jest w związku z Ericiem i jej przyjaciółka, Lais. Tete poznaje też Samnthę, która chce się z nią przyjaźnić. Okazuje się, że nastolatkę nasłała babcia Teaniry, która bardzo chce, aby wnuczka nie była samotna.

Typowe szkolne problemy

Tete postanawia się zmienić i w nowej szkole zerwać z łatką „niewidzialnej”. Udaje się na urodziny Lais, które są imprezą w stylu lat 60- tych dla osób ze szkoły. Kilka zmian w wizerunku pomaga dokonać sympatyczny Zeca. Davi na imprezę przyprowadza swojego starszego brata, który od razu wpada w oko Tete. Nastolatka to typowa marzycielka uwielbiająca układać scenariusze w swojej głowie. Jako widzowie widzimy na ekranie jej myśli. Ciekawym rozwiązaniem jest też pokazanie widzom przeglądania apki w stylu Instagrama i ożywanie zdjęć.
Scenografia i kadry w filmie są naprawdę przyjemne dla oka. Wnętrza brazylijskiej szkoły i plaże Rio prezentują się nawet przyjemniej niż te znane z amerykańskich komedii. Wszystko jest ze sobą spójne i jednocześnie nieprzesłodzone. Zabawny humor sytuacyjny pojawia się od czasu do czasu, lecz ważne są też emocje postaci. Na nie również jest miejsce.

Z pamiętnika niewidzialnej dziewczyny – Propozycja na wieczór

Może nie jest to film, który zapamiętacie na całe życie, ale to komedia, którą naprawdę przyjemnie się ogląda. Wiele osób może utożsamić się z główną bohaterką i jej nastoletnimi perypetiami. Klara Castanho naprawdę dobrze wcieliła się w swoją rolę i jest równie sympatyczna jak Devi z serialu „Jeszcze nigdy…”.
„Z pamiętnika niewidzialnej dziewczyny” miło obejrzy się w towarzystwie młodszej siostry jak i całej rodziny!

Obejrzyj w serwisie Netflix!

O redaktorze

Na co dzień studentka. Od dziecka ogromna fanka polskich filmów i seriali, zwłaszcza tych starszych od niej. Miłośniczka podcastów, poruszających reportaży i kotów.

Wszystkie artykuły