timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Szkoła dla elity, jak większość z Was prawdopodobnie wie, to hiszpańska produkcja Netflixa typu teen drama. Opowiada o trójce stypendystów pochodzących z biednych rodzin, którzy trafiają do elitarnej szkoły. Młodzi korzystają ze swojej pozycji, bawiąc się na przeróżne sposoby. Wkrótce dochodzi do zabójstwa jednej z uczennic. W dwóch kolejnych sezonach sprawa się ciągnie, aż morderca zazna sprawiedliwości.

Sezon się kończy, a wy nie macie co oglądać? Nic straconego, przygotowałam dla was listę TOP 7  produkcji o tematyce podobnej do Szkoły dla elity.

Tutaj możecie przeczytać recenzję trzeciego sezonu Szkoły dla Elity!

Seriale podobne do Szkoły dla Elity

#7 Revenge

Córka człowieka, niesłusznie skazanego za terroryzm, powraca pod przybranym nazwiskiem do Hamptons. Przenika środowisko wpływowej socjety kurortu, by dokonać zemsty na ludziach, którzy przed laty wrobili jej ojca.

Szkoła dla Elity - TOP 7 podobnych seriali - GameBy.pl

Serial naprawdę dobrze zrobiony, jednak moim zdaniem, po drugim sezonie trochę się zepsuł i fabuła stała sie po prostu nudna.

Moja ocena: 4/10

#6 Skins

Serial przedstawia życie codzienne dorastającej angielskiej młodzieży. W każdym odcinku poznajemy problemy innego bohatera: anorektyczki Cassie, muzułmanina Anwara, hedonisty Tonyego, prawiczka Sida, łamaczki męskich serc Michelle, zakochanego w nauczycielce psychologii Chrisa, geja Maxxiego oraz utalentowanej Jal.

Szkoła dla Elity - TOP 7 podobnych seriali - GameBy.pl

Bardzo przyjemny do oglądania na wolne wieczory, czy w trakcie prostych czynności domowych. Nie wymaga za dużo uwagi, dla mnie był jedynie miłą odskocznią od szkoły.
Moja ocena: 6/10

#5 Plotkara

Tajemnicza Plotkara ma oko na Upper East Side. Widzi wszystko i wie wszystko. To dzięki niej poznajemy perypetie młodych pięknych i bogatych nastolatków z Nowego Jorku.

Po roku spędzonym z dala od domu do najbogatszej dzielnicy Nowego Jorku powraca Serena van der Woodsen – najpopularniejsza dziewczyna w szkole. Jej przeszłość owiana jest tajemnicą, a przyjazd niesie ze sobą nowe problemy i niejasności.

Szkoła dla Elity - TOP 7 podobnych seriali - GameBy.pl

Serial naprawdę przyjemny i pod wieloma względami, chociażby poprzez tajemnicę bedącą głównym wątkiem, przypomina Pretty Little Liars. Patrząc w ekran możemy wyobrażać sobie siebie w roli jednego z głównych bohaterów, którzy są własnie zwykłymi „niezwykłymi” ludźmi.

Moja ocena: 7/10

#4 Chilling Adventures of Sabrina

Serial The Chilling Adventures of Sabrina z Kiernan Shipką w roli tytułowej opowiada o dobrze nam znanych przygodach Sabriny nastoletniej czarownicy w nieco inny sposób – tym razem to mroczna historia o dojrzewaniu – pełna grozy, nadprzyrodzonych sił i czarów.

Szkoła dla Elity - TOP 7 podobnych seriali - GameBy.pl

W tej przywołującej na myśl „Dziecko Rosemary” i „Egzorcystę” adaptacji, Sabrina zmaga się ze swoją podwójną naturą — pół-czarownicy, pół-człowieka, próbując przeciwstawić się złym mocom zagrażającym jej, jej rodzinie i światu.

Choć wady Chilling Adventures of Sabrina – na czele z coraz durniejszą fabułą – w 2 i 3. sezonie stały się dla mnie dużo bardziej widoczne, a godzinnych odcinków w przypadku tak lekkiego serialu nic nie usprawiedliwia, wciąż widzę w produkcji całkiem sporo zalet, które jednak pokazują, że serial nie należy do tych gorszych i jest warty zobaczenia.

Moja ocena: 6/10

Seriale zbliżone do Szkoły dla elity – Co jeszcze?

#3 Euforia

Bohaterką serialu jest 17-letnia Rue Bennett. Nastolatka zakończyła niedawno odwyk i zastanawia się nad swoją przyszłością. Jej życie gwałtownie się zmienia, kiedy poznaje Jules Vaughn i podobnie jak Rue szuka swojego miejsca na Ziemi.

Bliski krąg Rue to jej znajomi z klasy – wysportowany Nate Jacobs, którego wybuchy gniewu maskują niepewność i lęk, Maddy Perez, dziewczyna, z którą Nate schodzi się i rozchodzi, Chris McKay, gwiazda futbolu, która ma problemy z zaaklimatyzowaniem się w szkole, Cassie Howard, którą prześladuje jej erotyczna przeszłość, Lexi Howard, młodsza siostra Cassie i twardo stąpająca po ziemi wieloletnia przyjaciółka Rue.

Szkoła dla Elity - TOP 7 podobnych seriali - GameBy.pl

Serial bardzo kontrowersyjny, zdecydowanie nie dla wrażliwszych, podatnych na uzależnienia widzów. Dodatkowo świetna ścieżka dzwiękowa, klimat trochę senny, oniryczny, przeplatany bardzo dosadnymi scenami. Nie do końca przypomina pozytywny wydźwięk „Sex Education”, ale dobrze przedstawia problemy nastolatków, a o tym jest serial tytułowy.

Moja ocena: 10/10

#2 Sex Education

Otis jest jedynym dzieckiem dwóch terapeutów seksualnych, Jean i Remiego. Dorasta przysłuchując się przez dziury w podłodze swojego pokoju prowadzonym przez matkę seksuolożkę sesjom terapeutycznym. Wspólnie ze zbuntowaną Maeve zaczyna udzielać w szkole porad seksualnych.

Szkoła dla Elity - TOP 7 podobnych seriali - GameBy.pl

Sex Education podbiło serca milionów nastolatków z całego świata nietypowym scenariuszem i scenami przechodzącymi w przeróżne skrajności.

Nie będę owijać w bawełnę, Sex Education nie był dla mnie arcydziełem. Nie skończyłam go w jedną noc, nie pokochałam od pierwszego odcinka, jednak go zakończyłam. Ważne, że na swoim miejscu są otwartość, szczerość, komediowa lekkość i gotowość do rozmawiania po ludzku na absolutnie każdy temat.

Moja ocena: 5/10

#1 Riverdale

W spokojnym miasteczku Riverdale ginie nastolatek z wpływowej rodziny. Grupa przyjaciół próbuje rozwiązać zagadkę morderstwa.

Szkoła dla Elity - TOP 7 podobnych seriali - GameBy.pl

Największym atutem serialu są jego bohaterowie. Scenarzyści prezentują nam rozbudowane, różnorodne postacie, często wręcz przerysowane, co tylko dodaje serialowi komiksowego stylu. Riverdale jest pod wieloma względami podobny do Szkoły do elity, i chociaż wole Riverdale od strony estetycznej, fabuła Elite jest jednak zdecydowanie bardziej logiczna.

Moja ocena: 8/10

Seriale takie jak Szkoła dla elity – Podsumowanie

To już by było wszystko jeśli chodzi o produkcje o podobnej do „Szkoła dla elity” tematyce. Mam nadzieję, że znaleźliście dla siebie coś odpowiedniego, co być może umili Wam serialowy maraton.

O redaktorze

Miłośniczka niemal wszystkich seriali i filmów, niezależnie od gatunku. Poza Netflixem uwielbia także muzykę, chodzenie na koncerty, czy relaksowanie się na kanapie w domu.

Wszystkie artykuły