timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Gry komputerowe, które w najbliższych miesiącach trafią do sprzedaży, będą miały bardzo duże wymagania sprzętowe, przez co już teraz wielu graczy zastanawia się nad zakupem nowego sprzętu. W takiej sytuacji ma się tak naprawdę dwie opcje. Pierwszą jest zakup konsoli, a drugą komputera gamingowego. Sprawdź, jakie są wady i zalety każdego z tych rozwiązań i wybierz dla siebie odpowiedni sprzęt do grania.

  1. Konsola czy laptop gamingowy?
  2. Zalety grania na komputerze z Nvidia Geforce GTX 1650
  3. Jakie laptopy gamingowe wybrać?
  4. Monitor dla gracza: jaka rozdzielczość ekranu?

Jeżeli nie chcesz szukać opinii na temat sprzętu i porównywać czym tak naprawdę różnią się laptopy gamingowe, możesz wybrać gotowy zestaw, którego producent uwzględnił potrzeby graczy. Tego typu laptop gamingowy ma wszystko, co jest potrzebne, aby można było grać w najnowsze tytuły nawet na najlepszych ustawieniach grafiki. Umożliwia to nowoczesna karta graficzna i procesor Intel Core i5 lub nowszy model, które są stosowane w takich laptopach.

Konsola czy laptop gamingowy?

Komputer czy konsola? To pytanie zadaje sobie wielu graczy. Chociaż konsole mają kilka zalet i są dużo tańsze niż komputery gamingowe, to jednak zazwyczaj postrzegane są jako rozwiązanie, które wymaga zgodzenia się na liczne ustępstwa. Przede wszystkim granie na konsoli nie pozwoli w pełni cieszyć się nowoczesną grafiką.

Konsola czy laptop gamingowy

Niska cena konsol (około 1500-2000 złotych) przekłada się na różne ograniczenia związane z podzespołami. Dla porównania dobra karta graficzna Nvidia Geforce potrafi kosztować więcej niż konsola, a oprócz tego podzespołu gamingowy laptop ma również wiele innych części: szybki dysk hdd, dużą ilość pamięci RAM, nowoczesny procesor, a nawet ekran dotykowy. Nie można więc wymagać, że sprzęt kosztujący 1/3 tego, co nowy laptop do grania zapewni taki samo komfort.

Zalety grania na komputerze z Nvidia Geforce GTX 1650

Granie na komputerze to nie tylko dużo lepsza rozdzielczość ekranu, ale również możliwość podążania za trendami. Duży wybór gier na PC sprawia, że bez problemu można znaleźć ciekawe tytuły w niskich cenach, co w przypadku konsol jest dużo trudniejsze, a wybór zdecydowanie mniejszy.

Pomijając nawet takie zalety jak to, że w laptopie dla gracza znajduje się wydajna karta graficzna, a duża pojemność dysku pozwoli zainstalować wszystkie ulubione gry, to warto również wspomnieć o tym, że laptop pozwala grać z wykorzystaniem myszki i klawiatury. Dzięki temu w przypadku gier, w których trzeba strzelać do przeciwników, można uzyskać o wiele lepszą celność.

Na komputery do grania dostępnych jest wiele gier strategicznych, których wciąż niewiele wychodzi na konsole. Wybór wydaje się zatem oczywisty, szczególnie że nowoczesne laptopy gamingowe wyposażone są w takie podzespoły, które na wiele lat eliminują konieczność modernizowania sprzętu. Tańsze gry pozwolą natomiast sporo zaoszczędzić.

Laptop do grania

Karta graficzna GTX 1650 z rodziny Nvidia to świetny wybór, zwłaszcza jeżeli towarzyszy jej mocny procesor. Wówczas komputer można będzie wykorzystywać nie tylko do gier, ale również do montażu wideo. W takiej sytuacji należy tylko upewnić się, że pamięć RAM jest wystarczająca. Markowa karta zapewni lepszy komfort niż komputery ze zintegrowaną kartą graficzną, a chociaż taki dobry laptop będzie droższy, to zdecydowanie warto dopłacić, bo możliwość grania w najnowsze tytuły na wysokich ustawieniach jest tego warta.

Jakie laptopy gamingowe wybrać?

Niektórzy zastanawiają się również nad tym, czy lepszym komputerem dla gracza będzie model stacjonarny, czy może jednak warto postawić na laptopa. Początkowo te ostatnie były bardzo drogie, a ich wydajność nie dorównywała stacjonarnym komputerom. Teraz jednak mają zamontowany nowy model karty graficznej i duży dysk twardy, dzięki czemu poradzą sobie nawet z najnowszymi tytułami. Wszystkie najlepsze laptopy, które sprawdzą się jako sprzęt dla gracza, możesz znaleźć w sklepie https://www.neonet.pl/komputery/laptopy.html

Warto zapoznać się z ofertą tego sprzedawcy, bo wiele komputerów można tu kupić w niższych cenach niż u konkurencji. Dodatkowo dzięki filtrom można zaznaczyć, jaka przekątna ekranu, dysk SSD lub nawet cena będzie najlepsza dla klienta. Pozwala to znaleźć idealny rodzaj laptopa w krótkim czasie i bez potrzeby analizowania, czy wybrany sprzęt sprawdzi się jako idealny laptop gamingowy, czy może jednak lepiej poszukać innego komputera. Wszystkie laptopy dla graczy, które dostępne są w tej kategorii, sprawdzą się przy nowych grach.

Granie na laptopie

Jest to również duże ułatwienie dla osób, które chcą kupić komputer do grania na prezent, ale kompletnie się na tym nie znają. W takiej sytuacji nie można oczywiście dopuścić do tego, że kupi się nieodpowiedni sprzęt, dlatego lepie skorzystać ze sprawdzonej oferty. Nie warto natomiast skupiać się na tym, aby wybrać sprzęt wyposażony w napęd optyczny, bo coraz rzadziej się z tego korzysta.

Monitor dla gracza: jaka rozdzielczość ekranu?

Nowoczesny laptop gamingowy charakteryzuje się również tym, że oferuje dużą rozdzielczość. Ważna jest także częstotliwość odświeżania ekranu, która nie powinna być za niska. Dla własnego komfortu warto rozważyć zakup laptopa gamingowego w zestawie z monitorem dla gracza. Pozwoli to uzyskać większy rozmiar ekranu, co przyda się przy grach i podczas uruchamiania programów. Modele dedykowane graczom znajdziesz na stronie monitory komputerowe, a w podobny sposób możesz kupić również dyski ssd i wiele innych produktów.

Artykuł powstał we współpracy z Neonet

O redaktorze

Szymon jest redaktorem naczelnym tego serwisu. Zawodowo zajmuje się marketingiem w mediach społecznościowych, a także produkcją filmów. Prywatnie robi zdjęcia, wspina się i relaksuje łowiąc ryby.

Wszystkie artykuły