timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Serial “Otwórz Oczy”  miał swoją premierę w serwisie 25 sierpnia i od razu znalazł się w TOP 10. Produkcja z gatunku teen drama z elementami Sci-Fi ma swoje wady i zalety. Sprawdźcie jakie!

Otwórz oczy – debiutujący młodzi aktorzy i aktorki

Sześcioodcinkowy serial opowiada o 17-letniej dziewczynie, która pewnego dnia budzi się w ośrodku leczenia amnezji „Druga szansa”. Nie wie jak się tam znalazła, ani nie pamięta swojego imienia. Czeka ją praca na terapii w celu odzyskania pamięci. W ośrodku poznaje pozostałych pacjentów i zaprzyjaźnia się z nimi. Kiedy z niektórymi z nich zaczynają się dziać dziwne rzeczy, nastolatka zaczyna wątpić w metody stosowane przez ośrodek i pracujących w nim terapeutów.
Główna bohaterka jest bardzo charakterystyczną postacią. W tej roli początkująca aktorka, Maria Wawreniuk.

Niepasujące dialogi

Młodych aktorów mamy w tym serialu dość sporo, są to z pewnością wyraziste osoby, u których pewne niedociągnięcia możemy zaakceptować. Niestety wypowiadany przez nich tekst, nie do końca pasuje do młodych ludzi. Momentami wyraźnie czuć, że takim językiem nie posługują się nastolatkowie. Do tego niepotrzebnie wplatane wulgaryzmy, odrobinę popsuły mi odbiór tej produkcji.
Za to mamy do czynienia z ładną scenografią i kolorami. Chociaż serial nie był kręcony w zaskakującej liczbie miejsc, to w żadnym sposób nie pogarsza to jego odbioru. W tej produkcji mamy też do czynienia z nastrojową muzyką oraz przyzwoitymi efektami specjalnymi.
Co do aktorów starszego pokolenia, to pojawia się ich kilku. W rolę doktor Zofii wciela się Marta Nieradkiewicz. Oprócz niej Marcin Czarnik i Magdalena Kumorek.

Otwórz oczy – czy będzie 2 sezon?

Nie jest to serial bez wad, jednak zdecydowanie warto zapoznać się z tą mieszanką gatunków. Pierwsze odcinki mogą się odrobinę dłużyć, ponieważ trochę za długo jesteśmy wprowadzani do świata „Drugiej szansy”. Nie zrażajcie się jednak i obejrzyjcie do końca, bo warto. W produkcji zdecydowanie dominują aktorzy młodego pokolenia, a starci im tylko partnerują, to zdecydowanie coś nowego w polskim serialu.
Fani pytają już o drugi sezon, którego Netflix oficjalnie nie potwierdza, jednak samo zakończenie mogłoby nam otwierać furtkę ku kolejnemu sezonowi. Serial nakręcono na podstawie powieści Katarzyny Bereniki Miszczuk, pt. „Druga szansa”, więc jeśli macie ochotę poznać tę historię od książkowej strony, to koniecznie sięgnijcie po tę pozycję.

O redaktorze

Na co dzień studentka. Od dziecka ogromna fanka polskich filmów i seriali, zwłaszcza tych starszych od niej. Miłośniczka podcastów, poruszających reportaży i kotów.

Wszystkie artykuły