timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Ostatnio moda na oglądanie dokumentów wciąż wzrasta, a wiele z nich cieszy się wysokimi pozycjami w rankingach oglądalności przez wiele tygodni. Obecnie Netflix wychodzi oglądającym naprzeciw, jednak tym razem film kręci się wokół dla wielu nieznanego Johna McAfee, niewielu wie również o tym, że prawdopodobnie ma nawet napisany przez niego program na swoim komputerze. Zatem kim dokładnie był Johny i o czym dokładnie opowiada film poświęcony jego osobie?

Krótki zarys fabuły

Film jest streszczeniem niesamowicie ciekawego życia Johna McAfee, którego większość z nas może kojarzyć za sprawą stworzonego przez niego oprogramowania antywirusowego, które tytułuje jego nazwisko i przyniosło mu niesamowitą fortunę. Jednak podczas seansu dowiadujemy się, że jego osiągnięcia nie ograniczają się tylko do tego, a McAfee zrobił o wiele więcej niż przeciętna osoba, był instruktorem jogi, pracował w NASA, a nawet dwa razy próbował swoich sił w wyborach prezydenckich. Świat luksusu i uznania drastycznie zmienił się w 2012 roku, gdy McAfee został uznanego za jednego z głównych podejrzanych w sprawie śmierci jego ówczesnego sąsiada, z którym to dodatkowo nie był w najlepszych stosunkach. McAfee uciekł, jednak zrobił to jak przystało na megalomana i osobę narcystyczną w dosyć nietypowy sposób – zabrał ze sobą ekipę filmową. Za sprawą niepublikowanych wcześniej materiałów widz może zobaczyć jedną z ciekawszych historii ucieczki przed wymiarem sprawiedliwości, o której opowiada większa część dokumentu. Wszystkie sztuczki, które po drodze zastosował McAfee, jego wymyślne kłamstwa i manipulacje w niesamowity sposób przedstawiają jego chaotyczne życie.

Twórcy i obsada filmu

W główną rolę odgrywając ekscentryka z szalonymi pomysłami wcielił się oczywiście sam Johny McAfee, którego możemy zobaczyć na wcześniej nakręconych przez niego materiałach. Reżyserem Życia na krawędzi został Charlie Russell, a producentem wykonawczym Dov Freedman.

Gdzie i kiedy można obejrzeć “Życie na krawędzie: Szalony świat Johna McAfee”

Dokument o życiu Johna McAfee jest oryginalną produkcją serwisu streamingowego Netflix i jest na nim dostępny od 24 sierpnia 2022 roku. Czas trwania filmu wynosi godzinę i 45 minut.

Obejrzyj w serwisie Netflix!

 

 

 

 

 

O redaktorze

Nazywam się Natalia Janaszczyk, jestem studentką Innowacji w biznesie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Wszystkie artykuły