timerPrzewidywany czas czytania to 3  minuty.

UNO to najpopularniejsza gra karciana firmy Mattel, która powstała w roku 1971, a stworzona została przez Merle’a Robbinsa. Spokojnie można ją nazwać popularniejszą wersją gry w Makao. W UNO może grać od 2 do 10 graczy w wieku powyżej 7 lat.

UNO- GameBy.pl

Zawartość Pudełka

 • 108 kart
 • instrukcja

Reguły gry:

Rozdajemy po 7 kart każdemu graczowi, a z pozostałych tworzymy stos, z którego następnie odkrywamy wierzchnią kartę, która rozpocznie grę. Uczestnicy po kolei kładą na kartę startową po jednej karcie pod warunkiem, że ta karta różni się od poprzedniej kolorem lub symbolem. Jeżeli gracz nie ma możliwości zagrania kartą, zmuszony jest do dobrania sobie karty ze stosu i przekazania kolejki kolejnej osobie.

Zawodnik może się uratować i napsuć krwi pozostałym kartami specjalnymi.

 • Postój – uniemożliwia kolejnemu graczowi w kolejce wykonania jakiegokolwiek zadania w grze na 1 kolejkę.
 • Zmiana kierunku – zmienia kirunek gry.
 • Dobierz 2 – kolejny uczestnik traci kolejkę i dobiera do swojego wachlarza 2 karty.
 • Joker – umożliwia wybór koloru kolejnych wykładanych kart.
 • Joker+4 – wykładający może wybrać kolor, dodatkowo unieruchamia przeciwnika na jedną kolejkę i zmusza go do dobrania sobie 4 kart.

Jeśli ktoś ma ostatnią kartę w ręku, to musi poinformować innych graczy hasłem UNO. Turę wygrywa ten, kto pozbędzie się swoich kart i zdobywa tyle punktów, ile są warte karty przeciwników. Zwycięzcą jest gracz, który zdobędzie 500 punktów.UNO- GameBy.pl

Pozachwycam się.

UNO jest dosyć prostą grą, która spodobała mi się z kilku powodów. Po pierwsze kolorowa szata graficzna, która przyciąga wzrok. Następną rzeczą, za którą pochwalam to dosyć ciekawe zasady, co czyni tą karciankę momentami nieprzewidywalną. W makao z dużym prawdopodobieństwem posiadacz 1 karty w ręku mógł wygrać turę a tym samym zostać zwycięzcą. Grając w UNO ktoś bliski zwycięstwa, zwykle jest celem dla przeciwników i pozostali próbują zrobić wszystko by dołożyć mu trochę kart przykładowo i zwykle wtedy są używane karty specjalne, które są pomocne dla jednych i frustrujące dla drugich. Rozgrywka trwa od 15 do 60 minut (zależy od ilości graczy) i składa się ze sporej ilości tur. Zauważyłem, że ta gra jest im dłuższa, tym ciekawsza. Ostatnim atutem tej gry jest dosyć niska cena, mieszcząca się w przedziale od 15 do 35 zł.

A to mi się nie spodobało.

Po pierwszym rozpakowaniu tej gry, odkryłem dosyć ważne usterki. Talia kart była tak ściśnięta w pudełku, że w sposób nieumyślny udało mi się pudełeczko rozerwać. Kolejnym moim bezsensownym spostrzeżeniem jest instrukcja napisana w kilku językach, dla mnie taki trend jest bez sensu. Można było napisać reguły na odwrocie opakowania lub w formie karty do gry.

UNO- GameBy.pl

Już kończę

Gra UNO jest świetnym pomysłem na prezent dla dziecka i dla kogoś, kto lubi grać. Dosyć szybko można przyswoić regulamin rozgrywki.  Zarówno jak opakowanie, jak i rozgrywka nie zajmuje dużo miejsca, więc można zabrać te karty w podróż i grać. Koszt tej gry jest dosyć niski, więc kupujcie UNO, bo warto. Poniżej zobaczcie, jak wykorzystałem karty uno i zmarnowałem 25 minut swojego życia.

Sprawdź cenę gry UNO na Ceneo.pl!

 • 7/10
  Wygląd - 7/10
 • 5/10
  Zawartość pudełka - 5/10
 • 8/10
  Pomysł - 8/10
 • 9/10
  Grywalność - 9/10
7.3/10

wypisy

UNO to najpopularniejsza gra karciana firmy Mattel, która powstała w roku 1971, a stworzona została przez Merle’a Robbinsa. Spokojnie można ją nazwać popularniejszą wersją gry w Makao. W UNO może grać od 2 do 10 graczy w wieku powyżej 7 lat.

Życzymy Miłego Grania!
O redaktorze

Miłośnik gier planszowych, który czasami zmienia się w animatora, czasami w recenzenta, a od niedawna pokazuje swoje Jokerowe oblicze.

Wszystkie artykuły