timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Jeśli chodzi o newsy związane z premierami nowych urządzeń, to internet ostatnio obfituje w tego typu informacje. Niedawno odbyła się konferencja Samsung, którą można było obejrzeć na YouTube. W jej czasie zostały przedstawione dwa nowe modele smartfonów, które mają potencjał do stania się bestsellerami, jeśli chodzi o średnią półkę cenową. Chodzi o modele A53 i A33. Czym wyróżniają się spośród konkurencji?

Nowe telefony Samsung – Co sprawia, że są wyjątkowe?

Podając specyfikacje obu urządzeń najlepiej zacząć jest od podobieństw. A tych jest naprawdę sporo. Oba smartfony zaopatrzone są w technologię 5G. Ta staje się w Polsce coraz bardziej popularna i coraz więcej producentów elektroniki decyduje się na umieszczenie jej w swoich telefonach. Cieszy fakt, że w 5G zostały zaopatrzone smartfony, które uplasują się w średniej półce cenowej. Dotychczas ten przywilej dotyczył głównie flagowych modeli.Samsung - Gameby.pl

Bateria w A33 i A53 nie zawiedzie. 5000 mAh pojemności pozwoli na oglądanie wideo, przeglądanie internetu, granie w gry oraz komunikowanie się z innymi przez długie godziny. Dodatkowo telefony za pomocą odpowiedniej ładowarki można ładować mocą 25W. Nie powinno być więc problemów z rozładowanym w połowie dnia smartfonem.

Nowości od Samsunga cechuje także odporność na wodę, kurz i pył w standardzie IP67. Jest to już tak naprawdę standard w takich urządzeniach. W obydwu ujrzymy również ten sam ośmiordzeniowy procesor.

Nowe telefony Samsung – Czym się od siebie różnią?

Podstawową różnicą jest ekran. W modelu A53 posiada on odświeżanie 120 Hz, natomiast w A33 jest to 90Hz. Trzeba przyznać, że obydwie częstotliwości zadowolą nawet bardzo wymagających. Jedyną osobą, której mogłaby wyraźnie przeszkadzać ta różnica, byłby ktoś, kto korzystał z ekranu 120 Hz przez długi czas.

Pamięć RAM to odpowiednio 6 i 8 GB. Jest to wystarczająco by wszystko działało w pełni płynnie, a korzystanie z telefonu było przyjemnością. Samsung - Gameby.pl

Ostatnią kwestią pozostaje aparat. Oba urządzenia posiadają co prawda 4 aparaty, jest jednak różnica w rozdzielczości każdego z nich. Warto zwrócić uwagę z pewnością na główny tylny aparat, który w A33 ma rozdzielczość 48 MP, a w drugim telefonie są to już 64 MP. Obydwa smartfony posiadają technologię AI, uwydatniającą wszystkie zalety zdjęcia. Dzięki niej nasze zdjęcia są wyraźniejsze, udaje się uchwycić w odpowiedni sposób wszystko co chcemy, a światło nie płata nam figli. Do dyspozycji mamy również tryb portretowy i nocny, chociaż takie funkcje posiada każdy nowowydany smartfon.

Nowe telefony Samsung – Premiera i cena

Galaxy A53 ma mieć swoją premierę 1 kwietnia bieżącego roku. Natomiast A33 zadebiutuje dopiero 22 kwietnia. Ten pierwszy ma przekraczać swoją ceną 2000 złotych. A33 powinien zmieścić się w granicy dwóch tysięcy. Wszystkiego jednak dowiemy się w dniu premiery. Samsung - Gameby.pl

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły