timer
Przewidywany czas czytania to 2 minuty.

Czy ktoś nie grał kiedyś w Ponga? No dobrze, tylko ja jestem takim nerdem, co woli Heroes III od nowego Wiedźmina (nie bijcie, proszę). Tak czy inaczej, odbijamy tam piłeczkę z jednego końca ekranu na drugą, paletką. Between The Walls jest tym klasykiem mocno inspirowane. Wiadomo, nowe gry mają więcej wszystkiego.  Ta ma więcej płytek, piłek i utrudnień.

Between The Walls – Kula daje fula

Tytuł w założeniu jest bardzo prosty. Naszym celem jest, za pomocą obracających się prostokątów, jak najdłuższe utrzymanie piłeczki, unikając jej wypadnięcia. Należy także uważać na czarne trójkąty, latające po planszy, których trafienie kończy zabawę. Co jakiś czas prędkość gry się zmienia, raz zwalnia, raz przyspiesza.

Between The Walls - GameBy.pl

Same paletki zmieniają długość. Wymaga to ciągłej koncentracji i szybkiego refleksu. Do wyboru mamy różne tryby, od których zależy ilość paletek, od dwóch, do aż sześciu. Za wynik jesteśmy nagradzani monetami. Dzięki nim możemy kupić nowe skórki dla piłek, jak i prostokątów.

Sama rozgrywka jest dosyć wymagająca. Klasyczne łatwe do nauczenia – trudne do opanowania. Mój punktowy rekord jest bardziej zasługą szczęścia niż moich umiejętności. Ale niech was to nie odstrasza. Between The Walls nadaje się idealnie do zajęcia głowy w czasie podróży komunikacją miejską lub krótkiej chwili przerwy w pracy/nauce.

Between The Walls - GameBy.pl

You spin me right round

Teraz trochę konkretów, czyli strona techniczna. Grze zdarza się odrobinę przyciąć podczas zabawy. Dzieje się to bardzo rzadko, ale najczęściej prowadzi do nieuchronnej przegranej. Oprawa graficzna jest przyjemna dla oka. Ciepłe barwy i duży kontrast bardzo pasują do tego typu tytułów. Spokojna, elektroniczna muzyka także sprawia miłe wrażenie. Pomaga to wejść w swego rodzaju trans, co pomaga osiągać wyższe wyniki.

Z czystym sumieniem mogę wam polecić Between The Walls. Uważajcie na złośliwe trójkąty i bawcie się dobrze!

Życzymy Miłego Grania!
Nasza Ocena
 • 9/10
  Grafika - 9/10
 • 8/10
  Muzyka - 8/10
 • 8/10
  Pomysł - 8/10
 • 9/10
  Grywalność - 9/10
8.5/10
google play

Pobierz ze sklepu Google Play!

appstore

Pobierz ze sklepu AppStore!

O redaktorze

Z zawodu oświetleniowiec. Z pasji barista i pisarz. Entuzjasta wszelkiego rodzaju fantastyki, nie ważne w jakiej formie. Gry, książki, filmy. I jeszcze kawa. W dużych ilościach

Wszystkie artykuły