timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Bing to znana większości osób wyszukiwarka, która zdążyła w czasie swojego istnienia zdobyć dość niepochlebne opinie wśród osób, które miały z nią styczność. Większość użytkowników wolała sięgać po sprawdzone rozwiązania, takie jak na przykład Google. Bing wielu kojarzył się ze średnią funkcjonalnością, która utrudniała znalezienie potrzebnych informacji. Można jednak powiedzieć, że czasy złej sławy wyszukiwarki mają się ku końcowi. Microsoft postanowił odmienić jej oblicze w niesamowity sposób.

Bing – Wyszukiwarka przyszłości?

Największą zmianą, jakiej doczekała się wyszukiwarka było zaimplementowanie w niej sztucznej inteligencji. Bing wykorzystuje OpenAI, twórcy chwalą się, że oferowane możliwości znacząco przewyższają to, co oferuje ChatGPT. Wyszukiwarka stała się zatem miejscem, w którym informacje możemy wyszukiwać z większą precyzją, unikając wchodzenia w kilometrowej długości artykuły. Sztuczna inteligencja w łatwy sposób pozwoli zwiększyć dokładność wyszukiwania, a także uporządkuje potrzebne informacje.

To jednak nie wszystko. Microsoft nie zatrzymuje się i stara się wprowadzać unowocześnienia wszędzie, gdzie to tylko możliwe. W związku z tym, napędzany sztuczną inteligencją Bing stał się dostępny do pobrania na smartfony z Androidem oraz systemem iOS. Użytkownicy otrzymali również możliwość obsługi wyszukiwarki głosem. Zamienia ją to zatem w inteligentnego asystenta. Bing - Gameby.pl

Najciekawszą nowością wydaje się być odświeżenie platformy Skype. Swego czasu biła ona rekordy popularności. Dziś znajduje się jedynie we wspomnieniach użytkowników, którzy zdecydowali się na korzystanie z bardziej funkcjonalnych i wygodniejszych komunikatorów. Skype ma również otrzymać wsparcie od sztucznej inteligencji.

Bing, zaimplementowany w Skype może znacząco zmienić sposób, w jaki prowadzone będą rozmowy online. Sztuczna inteligencja występować będzie w formie bota, którego z łatwością można dodać do rozmowy. Sposobów na wykorzystanie tej technologii znajdzie się multum. Zaczynając od spotkań biznesowych, nauki online, kończąc na zwykłych rozmowach. W planach znajduje się także implementacja wyszukiwarki do platformy Teams.

Bing – Zmiana oblicza wyszukiwania

Bing z wyszukiwarki, z której mało kto chciał korzystać, stał się obiektem zainteresowania technologicznego świata. Na razie wszystkie dobroci oferowane przez AI dostępne są dla grupy testerów. Dostęp do testów jest darmowy, w kolejce ustawiło się już jednak naprawdę sporo osób. Bing - Gameby.pl

Miejmy nadzieję, że odnowiona wyszukiwarka wejdzie do powszechnego użycia już niedługo. Być może rzeczywiście odmieni ona sposób, w jaki wyszukujemy treści w internecie.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły