timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Z pewnością dla wielu osób wybór idealnej muzyki jest jedną z najważniejszych decyzji w ciągu dnia. Ciężko jednak dopasować repertuar pod aktualny nastrój lub konkretną okazję. Pomocne mogą okazać się dedykowane playlisty, niestety nawet one często nie są tym, czego dokładnie szukamy. Nowe narzędzie, wprowadzone przez Spotify może raz na zawsze wyeliminować ten problem. Spotify AI DJ już niedługo wybierze dla nas najlepsze utwory.

Spotify AI DJ – Sztuczna inteligencja w roli DJ’a

Nowa funkcja w aplikacji ma być rewolucyjna. Coraz częstsze wykorzystywanie przez firmy technologiczne sztucznej inteligencji to fakt, z którym musimy się już pogodzić. Coraz częściej przy wykorzystaniu AI powstają projekty, o których kiedyś nie byliśmy w stanie pomyśleć. Nowy DJ to właśnie coś takiego, projekt rodem z filmów Sci-Fi.

Wirtualny DJ Spotify działa w bardzo prosty sposób. Możemy włączyć go w dowolnym momencie, dzięki czemu zaczniemy odtwarzać utwory polecane przez AI. Sztuczna inteligencja będzie starać się wpasować w nasze gusta. DJ posiada opcję oceny, dzięki czemu możliwe będzie wskazanie, czy dana piosenka rzeczywiście nam się podoba. System ocen wpłynie na pracę DJ’a. Im więcej będziemy z niego korzystać, tym lepsze stanie się jego działanie.

Dodatkowo, puszczanie utworów to nie wszystko, co nowa funkcja Spotify ma do zaoferowania. Działanie DJ’a będzie przypominało audycję, w której AI postara się krótko skomentować wybór danej piosenki. Brzmi to całkiem ciekawie. Aby wprowadzić to rozwiązanie w życie zdecydowano się na wygenerowanie głosu, który ma naśladować Xaviera ”X” Jernigana, jednego z pracowników serwisu, znanego niektórym ze swojego podcastu.

Spotify AI DJ – Nie zastanawiaj się, co puścić

Wirtualny DJ z pewnością zmieni sposób, w jaki korzystamy z serwisu. Stanie się tak oczywiście, jeżeli finalnie będzie on działał tak, jak jest to zapowiadane. Na ten moment nowa funkcja dostępna jest jedynie dla użytkowników w USA i Kanadzie. Warto napomknąć, że dostęp do DJ’a otrzymają jedynie abonenci Spotify Premium. Spotify - Gameby.pl

Niestety nie podano jeszcze konkretnego terminu rozszerzenia wirtualnego DJ’a na inne kraje. Oby stało się to jak najszybciej, ponieważ wypróbowanie tak ciekawej technologii to coś, na co wielu czeka z niecierpliwością.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły