timer
Przewidywany czas czytania to 3 minuty.

Bouncemasters to nowa gra od Playgendary, która szybko podbija serca użytkowników smartfonów. Zdobyła ona niedawno pierwsze miejsce na top-liście w App Store, a także drugie miejsce w Sklepie Play. Skąd wynika jej popularność?

Bouncemasters – Pingwini strzał!

Bouncemasters to gra, w której najpierw musimy jak najlepiej wystrzelić pingwina. Uderzamy go kijem trzymanym przez niedźwiedzia polarnego. Następnie jak najlepiej zarządzamy siłą pingwinka, aby odbijać się od miękkich zwierzątek/przedmiotów. Mamy tu więc do czynienia ze zmodernizowaną wersją starych, dobrze nam znanych, gier typu golf.

Bouncemasters - GameBy.pl

Posiada ona wiele nawiązań do pop-kultury. Popularne tańce w roli pingwina i niedźwiedzia, gdy zbyt długo nie ponowimy strzału. Albo słynna maszyna Doktora Who, którą możemy zobaczyć przelatującą w tle, gdy dostrzelimy się do kosmosu.

W grze możemy znaleźć mnóstwo skrzynek, klejnotów czy złotych monet. Wszystko to umożliwia nam ulepszanie zdolności i dynamiczności naszego pingwina. Można także kupować lepsze i silniejsze bronie dla jego przyjaciela – niedźwiedzia.

Jeśli będziemy wciąż grali i grali oraz wyczujemy moment uderzenia, otwierają się przed nami nowe strefy z nowymi zwierzętami, a także motywami kolorów czy pogodą. Jeśli postanowimy natomiast zrobić sobie przerwę, to po ponownym uruchomieniu gry dostaniemy mnóstwo złota, zależnie od czasu nieaktywności w grze.

Bouncemasters - GameBy.pl

Ktoś mógłby zapytać – Po co więc grać, skoro złoto samo się zdobywa? Bo to świetna zabawa! Gra dostarcza dużo frajdy i nie nudzi się za szybko. Dzięki rozmieszczonym kolejnym punktom, przy których przekroczeniu dostajemy drobne dofinansowanie. Oczywiście gra jest darmowa, zawiera mikropłatności, na które ja się jednak nie zdecydowałem.

Oświadczam: da się przejść grę bez wydawania pieniędzy i nie trzeba czekać wielu dni na zebrane fundusze!
Inaczej jest z Top-listą, której szczyt jest tak daleki od wyników po około tygodnia grania, że ciężko uwierzyć, aby zostały one nabite bez wydawania własnych pieniędzy.

Podsumowując. Bouncemasters to świetna i zabawna gra na smartfony, przyciąga na chwilę, ale zachęca do dłuższej zabawy i kolejnych odwiedzin. Ciężko się od niej oderwać w związku ze znanym motywem „jeszcze tylko do następnej flagi”, który w tej grze niesamowicie dobrze działa.

Bouncemasters - GameBy.pl

Zabawna, rysunkowa oprawa graficzna dobrze współgra z humorystycznym motywem przewodnim całej produkcji. Gorąco polecam ten tytuł, nie bez powodu zdobył on tak wysokie miejsca na listach gier.

A wy, już graliście czy dopiero zamierzacie? Tej gry nie można ot, tak ominąć!

Życzymy Miłego Grania!
google play

Pobierz ze sklepu Google Play!

appstore

Pobierz ze sklepu AppStore!

O redaktorze

Pasjonat wszelkiego pokroju gier i sportów. Miłośnik muzyki, sci-fi i fantastyki w wszystkich postaciach

Wszystkie artykuły