timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Jak być może wiecie z wywiadu, który udzieliłem Siekszemu jakiś czas temu, ostatnie wakacje spędziłem w Danii. Zwiedziłem bardzo fajne miejsca, podziwiałem piękne widoki i ogólnie było fajnie. Jednak nie jest to temat dzisiejszego artykułu. Dzisiaj porozmawiamy o wymianie walut.

Chcesz pracować w domu? Najpierw to przeczytaj! - #SiekszyKmini

Powszechnie wiadomo, że w Danii płaci się koronami. Jedna korona to coś koło sześćdziesięciu groszy. Aczkolwiek przy wymianie walut każdy grosz robi różnice. Więc żeby nie przepłacać, płacąc kartą w złotówkach lub, co gorzej wymienić pieniądze w lotniskowym kantorze — kupiłem korony wcześniej. W kantorze internetowym Rkantor.com, który dzisiaj dla Was pokrótce zrecenzuje.

Wiadomo, w kantorze najważniejsze są kursy walut. Te można łatwo sprawdzić w witrynie internetowej i od razu rzuca się w oczy to, że są korzystne. Zaoszczędzić można nawet do 9,5 %.

W Rkantor.com nie musisz mieć konta walutowego, aby wymieniać waluty. Pieniądze można wypłacać samemu lub zlecać wypłatę dla innych osób. Kantor internetowy i giełda działają 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Kantor jest Krajową Instytucją Płatniczą, która podlega restrykcyjnej kontroli Komisji Nadzoru Finansowego.

Rkantor.com - GameBy.pl

Dzięki wcześniejszemu kupnie waluty udało mi się zaoszczędzić na urlopie kilkaset złotych. A wiadomo, taka sumka zawsze się przyda.

Jednak to nie koniec mojej duńsko-kantorowej historii. Jako że jedną z moich pasji jest kręcenie filmów, to trochę w tej Danii popracowałem.

W jaki sposób? Już tłumaczę. Nagrywałem filmy na tzw. stocka, czyli bank filmów. Polega to na tym, że ludzie wstawiają tam swoje klipy, a inny kupują je do swoich projektów. Klientami często są telewizje, agencje reklamowe i domy produkcyjne. Płacą oni za prawa do nagrań, które już istnieją i tym sposobem nie muszą nagrywać tego sami.

Rkantor.com - GameBy.pl

Większość tego typu portali jest anglojęzycznych, a walutą obowiązującą jest dolar. Wychodzi wiec na to, że pieniądze, które zarobiłem, kręcąc filmy w Danii to dolary. I tutaj znowu z pomocą przychodzi Rkantor.com, dzięki któremu mogłem je wymienić na złotówki po jak najkorzystniejszym kursie.

To wszystko, co chciałem dzisiaj Wam przekazać. Dajcie znać czy korzystacie z usług kantorów internetowych!

Materiał powstał we współpracy z kantorem internetowym Rkantor.com!

 

O redaktorze

Szymon jest redaktorem naczelnym tego serwisu. Zawodowo zajmuje się marketingiem w mediach społecznościowych, a także produkcją filmów. Prywatnie robi zdjęcia, wspina się i relaksuje łowiąc ryby.

Wszystkie artykuły