timer
Przewidywany czas czytania to 2 minuty.

Bowmasters to gra mobilna zyskująca w ostatnich dniach ogromną popularność. Postanowiłem sprawdzić  jednak czy gra jest rzeczywiście tak dobra.

Pierwsze co przychodzi do głowy to fakt, że już gdzieś to widziałem.  Zgadza się. Bowmasters to ulepszona kopia kultowego Bow Man’a. W klasyku tym strzelamy do przeciwnika z łuku, możemy również polować na ptaki. Całość utrzymana była w mimimalistycnej grafice typu stickman. W Bowmasters wszystko jest zdecydowanie bardziej grywalne i ma lepszą szatę graficzną.

W Bowmasters mamy do dyspozycji dużą ilość postaci, z których każda z nich ma swoją unikalną broń. Bohaterów możemy kupować za monety wygrane w walkach oraz za prawdziwe pieniądze, lecz nigdy nie byłem zwolennikiem takiego rozwiązania. Niektórych bohaterów możemy odblokować tylko poprzez wylosowanie ich ze skrzynki. Odblokowujemy je poprzez oglądanie reklam, co jest bardzo dobrym sposobem zarobku dla twórców. Ponadto, jeżeli polegniemy w boju, to również możemy obejrzeć reklamę i kontynuować rozgrywkę. Cały system mikropłatności w tej grze jest dobry, deweloper zarabia, a użytkownika nie męczą ciągłe reklamy.

W grze mamy też tryb turnieju który odblokowujemy po odpowiedniej ilości wygranych pojedynków z hitami. Na chwilę obecną możemy wybrać 3 poziomy trudności turnieju. Im trudniejszy, tym większa czeka na nas nagroda. Jest to dobry sposób na poznanie umiejętności naszych bohaterów, których wcześniej kupiliśmy za zdobyte pieniądze. Pierwsze dwa poziomy trudności nie sprawia żadnego problemu, zaś w  ostatnim, czyli trzecim poziomie trudności, możemy napotkać lekkie problemy z pokonaniem ostatnich przeciwników, lecz nagroda jest warta poniesienia trudu tych pojedynków.

Myślę że Bowmasters jest bardzo dobrym przykładem, jak twórcy gier powinni się wzajemnie inspirować i tworzyć bardzo dobre gry. Nie oszykujmy się, Bowmasters jest bardzo podobne do gier, które znaliśmy już wcześniej. Nie stoi to jednak na przeszkodzie, żeby uznać tę produkcje za bardzo udaną. Gorąco polecam wszystkim fanom gier mobilnych

Życzymy Miłego Grania!
Nasza Ocena
 • 8/10
  Grafika - 8/10
 • 9/10
  Muzyka - 9/10
 • 7/10
  Pomysł - 7/10
 • 10/10
  Grywalność - 10/10
8.5/10
google play

Pobierz ze sklepu Google Play!

appstore

Pobierz ze sklepu AppStore!

O redaktorze

Michał jest szefem redakcji GameBy.pl Od czasu do czasu zdarza mu się coś napisać, jednak na codzień pilnuje, aby wszystko miało ręce i nogi.

Wszystkie artykuły