timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

CD Projekt oprócz tego, że znany jest ze wspaniałych tytułów, porywających graczy na całym świecie, ma również renomę studia, któremu przydarza się sporo wpadek. Widzimy to najczęściej tuż po premierze danej gry, kiedy to ilość błędów i niedopracowanych elementów jest zatrważająca. Być może właśnie z tego względu studio zdecydowało się na uruchomienie nowego programu testów. Wystartowały zapisy do Red Playtesting. Niemal każdy może wziąć w nim udział.

CD Projekt rozpoczyna Red Playtesting

Nowy program studia ma być przeznaczony prawie dla wszystkich. Na tle innych, podobnych projektów wyróżnia go to, że firma nie poszukuje doświadczonych, profesjonalnych testerów. Udział może wziąć każdy, kto ukończył 16 rok życia.

Red Playtesting będzie opierał się na przedpremierowym testowaniu tytułów, nad którymi studio prowadzi aktualnie prace. Do dyspozycji graczy CD Projekt odda niewielkie fragmenty rozgrywki. Później najważniejsza stanie się ich opinia. Na jej podstawie twórcy będą mogli dostosowywać daną produkcję do upodobań graczy. Możliwe stanie się również wyeliminowanie błędów, które niepostrzeżenie wkradły się do tytułu. CD Projekt - Gameby.pl

Co istotne, gracze nie otrzymają zapłaty za swoją pracę. Cały program jest nieodpłatny, skierowany jest zatem dla fanów studia, którzy poświęcą swój czas, licząc na to, że przyszłe produkcje okażą się dzięki temu jak najlepsze. Co istotne, testy odbędą się w formie stacjonarnej. Na razie mówi się o trzech miastach: Warszawie, Bostonie oraz Vancouver.

CD Projekt – Czy testy to rzeczywiście dobry pomysł?

Po ogłoszeniu projektu w internecie zagrzmiało. Niektórzy poczuli się oburzeni faktem, że testy w formie stacjonarnej organizuje się na zasadzie wolontariatu.

Warto dodać, że zgłaszać oczywiście mogą się wszyscy, ale tylko niektóre osoby finalnie znajdą się wśród grona testerów. Firmie zależy na konkretnej grupie docelowej, może się zatem okazać, że niektórzy, nawet najbardziej zagorzali fani, po prostu nie wpiszą się w potrzeby studia. CD Projekt - Gameby.pl

Inne z wymagań to między innymi umiejętność biegłego porozumiewania się w języku angielskim oraz posiadanie konta w serwisie GOG. Testerów będzie obowiązywać również zasada zachowania poufnych informacji dla siebie.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły