timer
Przewidywany czas czytania to 2 minuty.

Chameleon Run zabiera nas do unikalnego świata, pełnego kolorów, pędu i skoków. To unikalny i bardzo szybki speedrunner firmy Noodlecake Studios, pełen świetnie skomponowanych poziomów, jedynych w swoim rodzaju i przede wszystkim wymagających od nas ogromnej uwagi i świetnego refleksu w zmienianiu kolorów naszego biegacza.

Naszym zadaniem w Chameleon Run jest oczywiście przejście całego poziomu, unikając wcześniej spadnięcia z platform lub wbiegnięcia na nie mając inny kolor postaci niż trzeba. Musimy tak zmieniać kolory, aby dopasować je do platformy na której właśnie biegniemy. Nic trudnego prawda, brzmi łatwo? Oczywiście, że nie!

Nasz tytułowy kameleon biegnie naprawdę szybko, plansza wymaga od nas dużej zręczności i pomysłowości w przechodzeniu poziomów. Czasem musimy rzucić się na łeb na szyję w przepaść, żeby dosłownie sekundę później wykonać efektywny podwójny skok i wylądować na platformie przed nami.

Ogromną rolę w Chameleon Run odgrywa nasz refleks. Czasem mamy dosłownie ułamek sekundy, żeby zmienić kolor biegacza i nie przegrać. W innym momencie musimy jednocześnie skupiać się na biegu i ciągle zmieniać kolory, gdyż platformy są, raz po raz, żółte lub różowe.

Chameleon Run - Gameby.pl
Niby dostajemy do zabawy klasyczną platformówkę, jakich wiele w sklepie, niby ten rodzaj rozgrywki już dawno mógł nam się znudzić. Z Chameleon Run jest zupełnie inaczej. Gra wciąga swoją prostotą w której zawarto świetną mechanikę, cieszącą oko barwną grafikę i pomysłowo skonstruowane kolejne poziomy. Wszystko to doprawiono dobrą muzyką.

Plusy i minusy Chameleon Run

 • szybka i energiczna rozgrywka
 • świetna mechanika skoków
 • ciekawy pomysł ze zmianą kolorów
 • przejrzysta grafika
 • łatwe sterowanie
 • spora liczba osiągnięć w każdym etapie

Minusem za to jest sam rodzaj gry – platformówka, komuś już dawno mogło się to „przejeść”. Nie wiem czy obowiązek zapłacenia za tytuł należy uznać za plus, czy minus, gdyż na pewno powoduje to, że brak tam mikropłatności.

W dodatku przez ten weekend gra dostępna jest za darmo w ramach App of The Week!

Podsumowanie

Chameleon Run jest świetnie zrobioną, pomysłową platformówką typu speedrun, która z ogromną radością umili wam chwile w czasie przejazdów autobusem do szkoły czy nudnych lekcji. Polecamy!

Życzymy Miłego Grania!
Nasza Ocena
 • 8.5/10
  Grafika - 8.5/10
 • 8/10
  Muzyka - 8/10
 • 6.5/10
  Pomysł - 6.5/10
 • 9/10
  Grywalność - 9/10
8/10
google play

Pobierz ze sklepu Google Play!

appstore

Pobierz ze sklepu AppStore!

 

O redaktorze

Fanatyk sportu i dobrze opowiedzianych historii. Miłośnik czytania oraz podróży i wszelkich przygód, małych i dużych. Od najmłodszych lat w przyjaźni z technologią i grami. Z pasji pisarz i gracz. Szczególnie zakochany w grach typu RPG i sieciowych.

Wszystkie artykuły