timer
Przewidywany czas czytania to 2 minuty.

Cyberpunk 2077 to wspaniała gra z otwartym światem, ciekawą fabułą oraz pełnokrwistymi postaciami. Dobrze wykonana grafika zaskakująco bardzo dobrze oddaje klimat miasta, w którym rozgrywa się akcja. Kreator postaci również jest dobrze zaprojektowany. Dzięki niemu gracz może zaprojektować wygląd postaci według własnych preferencji. No i oczywiście naszym kompanem jest Keanu Reeves. Powiedział gracz komputerowy.

Cyberpunk 2077 – Oczekiwania

Wielka produkcja, nosząca miano następcy Wiedźmina miała niedawno premierę. Choć gra pierwszym dniu sprzedała się w niesamowitych ilościach a liczba wysłanych preorderów również nie była mała, tak po krótkim czasie gracze zaczęli odkrywać masę niedoróbek. Gra choć została wydana, choć przeznaczono na jej produkcję masę czasu a premiera zostawała przenoszona, nie zmieniło to faktu, że produkcja zawierała w sobie masę błędów oraz glitchy. Trzeba nadmienić, że Redzi posłali do graczy one day patch, mający na celu zniwelować bardziej to dotkliwsze błędy. I faktycznie, w wielu przypadkach gra stawał się grywalna. Zawierał jeszcze błędy, ale zdecydowanie było ich mniej. Jednak czarę goryczy graczy przelały wersje konsolowe.

Produkcja była reklamowana na konsole nowej oraz starszej generacji. Jednak sam CDP nie pokazywał na pokazach wersji konsolowej. Co z jednej strony mogło być dziwne, ale można było to wytłumaczyć tym, że akurat ta wersja jest jeszcze w produkcji. Niestety od początku premiery dużo się słyszy o tym, ze konsole nie są w stanie udźwignąć gry. Oczywiście konsole nowej generacji radzą sobie nieźle, natomiast starsze PS czy Xbox już się nie domagają. Rozgrywka nie jest możliwa w 20 klatkach/s. Grafika prezentowana przez starsze konsole również nie zachwyca. W ogniu krytyki twórcy przeprosili graczy, jednocześnie stwierdzając, że nie przemyśleli tego i mogli również skupić się na dopracowaniu tej wersji konsolowej. Przewidują oni jeszcze kolejne aktualizacje mające poprawić grę.

Cyberpunk 2077 – Brutalna rzeczywistość

Trzeba również dodać, że duża część graczy postanowiła zwrócić grę. Choć i tak z tym może być problem. Z racji, że grę chce zwrócić duża liczba osób, to niektóre zwroty nie są akceptowane. Jak zauważyła społeczność Reddita akceptacja zgłoszenia zależy od naszego szczęścia. Wszystko zależy od osoby z którą, prowadzimy rozmowę telefoniczną. We wcześniej wymienionej społeczności również można usłyszeć głosy, że zwrot może zostać przyjęty tylko i wyłącznie w wyjątkowych okolicznościach, cokolwiek to znaczy. Jednak tak było kilka dni temu. W dniu dzisiejszym Sony oficjalnie usunęło CP2077 ze swojego sklepu.

Decyzja jest podyktowana troską o klientów, którzy kupili grę pełną błędów. Zdaniem Sony takie wyjście będzie trwało do odwołania, czyli prawdopodobnie do momentu kiedy gra zostanie poprawiona. Tym samym w tym momencie nikt nie  będzie mógł zwrócić gry.

Naturalnie sam będę chciał zagrać w Cyberpunk, jednak wstrzymam się z tym przez jakieś kilka miesięcy. Być może będzie to moment, w którym gra stanie na nogi będzie załatana, jak należy. Póki co można liczyć na to, że słowa Redów nie były rzucone na wiatr i wkrótce znów gra ulegnie aktualizacji na lepsze.

Życzymy Miłego Grania!
[wp-review] [su_row][su_column size=”1/2″]
Pobierz ze sklepu Steam!

Pobierz ze sklepu Steam!

Pobierz z PlayStation Store!

Pobierz z PlayStation Store!

O redaktorze

Na co dzień student. Prywatnie zapalony gracz, lubiący pisać i przelewać myśli na papier. Pole zainteresowań rozciągnięte od nowych technologii, poprzez film, kończąc na książkach oraz japońskiej animacji.

Wszystkie artykuły